Předtucha přehled

Předtucha https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378012/predtucha-1lR-378012.jpg 3 165 165

Předtucha je asi druhým nejvýznamnějším románem od Marie Pujmanové (po Pacientce doktora Hegela). V této novele se velmi výrazně projevuje psychologizace postav - především u patnáctileté Jarmily, kterou se jí podařilo vykreslit ve velmi realistickém světle.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Předtucha. Přihlašte se a napište ho.

gabra03
15.11.2023

reaguju na komentář čtenářky Eva2424, kde píše o šroubovaných výrazech, dopředu čitelných situacích či vykreslených postavách... Podívejte se znovu na rok vydání - 1942 - tehdy byla naprosto jiná mluva, naprosto jiný styl psaní i vykreslení charakterů, který už nám dnes nemusí sedět... Aspoň já to tak mám...

Nofar197
29.12.2022 4 z 5

Tato kniha dokazuje fakt, že člověk musí ke konkrétním knihám dozrát. Asi těžko mohla zaujmout čtrnáctileté puberťáky. Sama jsem ji četla až o deset let později a musím říci, že mě nadchl jak velmi čtivý děj, tak psychologické vykreslení postav, zejména Toufara.

Nikola086
14.05.2022 4 z 5

Jelikož nejsem moc velký nadšenec, co se týče příběhů o dospívání, tak jsem se zprvu této knížce bránila. Po začtení jsem byla mile překvapená. Děj mě bavil, mělo to hlavu a patu a vůbec jsem se při čtení nenudila.
Troufla bych si říct, že tato krátká knížečka by se mohla objevit v povinné četbě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Předtucha v seznamech

v dalších seznamech3x