Pražské rokoko: Kulturní a společenský život v Praze 1740-1791 přehled

Pražské rokoko: Kulturní a společenský život v Praze 1740-1791 https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516272/bmid_prazske-rokoko-kulturni-a-spolecens-645d1e4e28eed.jpg 2 1 1

Publikace vyšla při příležitosti stejnojmenné výstavy v Clam Gallasově paláci (proběhla na přelomu roku 2011/2012). Výstava se snažila vystihnout kulturní a společenský život Prahy ve druhé polovině osvíceného 18. století. Tato publikace přináší třináct statí na stejné téma (Praha v době rokoka) a od různých autorů. Stati se věnují městské správě a radním elitám, cechům a řemeslům, rokoku v různých druzích umění, uměleckému řemeslu a vybavení bytových interiérů, životnímu stylu a válkám a pohromám v 18. století. Každá stať má vlastní obrazový doprovod a seznam použité literatury. Volnou přílohou publikace je seznam všech 526 exponátů výstavy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pražské rokoko: Kulturní a společenský život v Praze 1740-1791. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pražské rokoko: Kulturní a společenský život v Praze 1740-1791 v seznamech