Prach a stín přehled

Prach a stín https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288874/bmid_prach-a-stin-Dgg-288874.jpg 4 118 118

Před více než sto dvaceti lety zalehla londýnský Whitechapel noční můra. Zvěrstva, která páchá tajemný zabiják na prostitutkách, jsou neslýchaná a bezradný Scotland Yard hledá pomoc u Sherlocka Holmese. Jedině výstřední detektiv z Baker Street, chladnokrevný podivín s geniálním mozkem, se může postavit Jacku Rozparovači a rozluštit jeho tajemství. Ani v nejčernějším snu by ho však nenapadlo, že při svém pátrání bude muset bojovat s podezřením, že Jack Rozparovač je – on sám. Mrazivý příběh zaznamenaný z pohledu dr. Watsona není jen mimořádnou a věrnou poctou holmesovskému kánonu, ale především živoucím vyprávěním a atmosférickou detektivkou, odehrávající se ve stínu londýnských ulic a přísvitu plynových lamp. Lyndsay Faeyová dokonale propojila mýtus Velkého detektiva se skutečnými krvavými událostmi, k nimž kriminalistika dodnes hledá klíč.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historie
Vydáno: ekniha , Paseka

Dust and Shadow , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prach a stín. Přihlašte se a napište ho.

Daura
28.04.2024 2 z 5

I keď šlo o dobrý príbeh, mala som problémy sa do knihy začítať. Niektoré kapitoly boli lepšie, iné som mala chuť preskočiť. Vzhľadom k pozitívnym ohlasom som čakala oveľa viac.

ikvok
20.05.2023 5 z 5

Tohle mě tak neskutečně bavilo. Skvělý příběh, skvěle napsané a dokonce s mým oblíbeným Sherlockem a Watsonem. Nečetla jsem ještě tak příjemnou knížku o Sherlocku, kterou by nenapsal sám A. C. Doyle.

radusak9806-1
17.07.2022 4 z 5

Velmi mile vepsaný příběh na motivy Holmse vsazený do reálií mordu Jacka Rozparovače :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Prach a stín v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech6x