Pozri sa na seba přehled

Pozri sa na seba https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17542/pozri-sa-na-seba-17542.jpg 4 13 13

Lýdia, kedysi ambiciózna študentka, teraz mladučká mamička na materskej dovolenke, prežíva v starej vile na Palisádach hotové peklo. Nechápe, čo spôsobilo, že sa z jej uhladeného, vzdelaného manžela doma stáva zlostný, nervózny muž, ktorému spôsobuje radosť ponižovať ju. Kde robí chybu? Je na vine jej vek, nestačí manželovi intelektuálne, zle vychováva svoje dve dcérky? Na vlastné otázky nenachádza odpoveď. Jej život sa ešte väčšmi zamotáva po oslave jedných štátnic. Manžel privedie domov svojich študentov, medzi ktorými sa vyníma bezočivá sexi Karla, ale i citlivý Róbert, ktorého Lýdia zjavne priťahuje. Vymotá sa Lýdia z pavučiny intríg a zrád, podľahne zakázanej láske, alebo sa pokúsi udržať rodinu? ... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Ikar (SK)

Pozri sa na seba , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pozri sa na seba. Přihlašte se a napište ho.

Nofar197
25.01.2023 4 z 5

Lydia, inteligentní a vzdělaná žena, je bohužel dočasně finančně závislá na svém manželovi, který pod maskou distingovaneho muže a váženého univerzitního profesora skrývá svou skutečnou tvář násilníka a manipulátora. Postupně svou mladou ženu přesvědčí, že si za vse může sama a že ji nikdo neuvěří.
"Musí ich vychovat tak, aby muzovi nikdy nedali důvod na nasilie... "
Navíc se Lydia stává obětí ve hře na mstitel, kterou rozjíždí jiný muž. Podaří se ní najít cestu ven z bludného kruhu? Napínavá kniha slovenské autorky.

Jurajovamaka
19.03.2021 5 z 5

Kniha sa mi velmi páčila, zaujala od prvej strany a zhltla som ju za deň, pekný opis, vedela som sa vcítiť do role hlavnej hrdinky a nečakaný koniec. odporúčam prečítať ❤❤❤

bookcase
01.02.2012 4 z 5

Dobrá psychologická sonda do jednoho manželství. Kde je řečeno, že násilníci a despotové jsou jenom mezi "nižšími" společenskými vrstvami?

Knižní novinky (40. týden)

03.10.2021

Knižní novinky (39. týden)

26.09.2021

Knižní novinky (38. týden)

19.09.2021

Kniha Pozri sa na seba v seznamech