Poutníkův návrat přehled

Poutníkův návrat
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446103/bmid_poutnikuv-navrat-GWD-446103.jpg 5 2 2

První vydání cestopisných povídek, sociálních reportáží a fejetonů levicového trampa, skladatele, textaře a básníka Gézy Včeličky.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poutníkův návrat. Přihlašte se a napište ho.

tomasblazek
21.06.2020 5 z 5

Skvělé proti nostalgii po první republice. Skvělé proti nostalgii krás prvorepublikového trampingu. Skvělé proti optimismu, že svět je přese všechno lepší než býval. Kromě toho je to literatura par excellence. Sociální a cestopisné reportáže, strhující syrovou barvitostí, i kousky nerudovsky úsměvné. Vydání z roku 1941, řada pozdějších vydání je prý údajně poznamená tím, že se z autora stal režimem protežovaný tramp-předvoj socialistické avantgardy a Géza Včelička, aby se ještě více zavděčil, své starší práce přepisoval v duchu uvědomělého boje s kapitalismem. Nevím, nesrovnával jsem, toto vydání mohu ale doporučit stoprocentně. A jen se ptám, jaktože třeba tento krystalický soubor povídek ještě nevyšel v reedici? Kdo milujete Včeličkovy písně, těm doporučuji Poutníkův návrat ke čtení o to více.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poutníkův návrat v seznamech