Posledný Kabriolet přehled

Posledný Kabriolet https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425859/bmid_posledny-kabrilet-Beg-425859.jpg 5 1137 1137

Na začiatku knihy žiari tento kabriolet jasne zelenou novotou, a hoci ide o mužný Packard, hovoria mu Cisárovná, lebo to najlepšie vystihuje jeho vznešenosť. Na konci knihy je už Cisárovnin lesk matný, kožené sedadlá popraskané a auto mierne dýchavičné. Veď aj prežilo tri dekády. Na jeho majiteľoch však zanechali o niečo hlbšie stopy. Bolo ich päť, päť kamatátov a bezstarostných študentov v čase, keď sa o Hitlera zaujímala viac Európa než Amerika za morom. Tam mali iné starosti: swing Benynho Goodmana dostával mladých ľudí do tranzu, kto by myslel na niečo iné, než ako s zabávať a užívať život. Do Tichomoria a na európske bojiská odchádzali americkí muži húfne a v šoku, aj keď im k tomu neprestali vyhrávať bigbandy. Domov sa vracali len tí šťastnejší. A z tých zase len tí šťastnejší dokázali bez následkov prežiť traumu mladosti nemilosrdne preťatú na dvoje a pokračovať v živote tam, kde prestali, akoby sa nič nestalo...... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Cesty

The last convertible , 1978

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Posledný Kabriolet. Přihlašte se a napište ho.

MilanBrabec
10.04.2024 5 z 5

Pro mne jeden z největších románů 20. století. Mládí, hudba, láska. Válka. Zralost. Hořkost. Život.

stanislava9718
21.03.2024 2 z 5

Autor sepsal příběh, nebo spíše osudy party kamarádů, kdy si užívají života a příběh zasadil do doby předválečné, válečné i poválečné a každá z postav se se životem v tom kterém období, vypořádává různým způsobem. Pro mě byl trochu těžší začátek, než jsem se začetla.

Bemka
19.02.2024 5 z 5

Knihu jsem četla podruhé. Poprvé zhruba před 20 lety, a z této doby jsem si pamatovala jenom hlavní kostru (partu kluků a všemi zbožňovanou Chris). Ze začátku jsem se nemohla začíst, manžel si ze mě dělal srandu, že na 56. straně to začne být zajímavé, a trefil se na stranu přesně.... byla zlomová, potom už jsem četla jedním dechem. Knížka mě vzala za srdce. Děkuji

Zatím zde není žádná související novinka.

... je lepší udělat nesprávnou věc ze správných důvodů, než udělat správnou věc ze špatných důvodů.

Jaký máš právo řídit tohle auto.

Kniha Posledný Kabriolet v seznamech

v Právě čtených18x