Pohled do budoucího ráje neboli Jaký asi bude svět, až zavládne všude rovnost, volnost a bratrství přehled

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431949/pohled-do-budouciho-raje-neboli-jak-z7e-431949.jpg 3 1 1

Kniha pojednává o dystopickém světě, kde vládne obdoba komunismu. Julian West usne v roce 1887 magnetickým spánkem a probudí se v roce 2000. Autor knihy podrobně a do detailu probírá dystopické státní zřízení roku 2000. Vše řídí stát, majetek je společný. Lidé jsou rozděleni do 4 tříd, práce je nucená, všichni musí pracovat podle svých schopností. Jsou zrušeny peníze, mzdy a výdaje se počítají přes úvěrovou kartu. Bydlení je úsporné, vše je typizováno, není nadbytek ani nedostatek. Je rovnoprávnost žen. Julianovi, který je ze své doby zvyklý na bídu, nezaměstnanost, války, tento svět připadá jako ráj.... celý text

Sci-fi
Vydáno: , František Bačkovský

Looking Backwards

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohled do budoucího ráje neboli Jaký asi bude svět, až zavládne všude rovnost, volnost a bratrství. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pohled do budoucího ráje neboli Jaký asi bude svět, až zavládne všude rovnost, volnost a bratrství v seznamech

Edward Bellamy
americká, 1850 - 1898
1893  60%Pohled do budoucího ráje neboli Jaký asi bude svět, až zavládne všude rovnost, volnost a bratrství
1898  60%Rovnost