Počítačové zkratky (kompletní kapesní průvodce) přehled

nehodnoceno
Počítačové zkratky (kompletní kapesní průvodce) https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148010/pocitacove-zkratky-kompletni-kapesni-pruvodce-148010.jpg 0 0 0

Snad každý se při listování počítačovými časopisy nebo při četbě odborných knih setkal s řadou záhadných neproniknutelných zkratek jako ASCII, PC, CPU, DLL, EUREKA, HTML nebo LAN. Mnohé z nich se postupem času stávají součástí běžné mluvy zasvěcených, avšak jejich původ někdy zůstává skryt i odborníkům. Tato příručka obsahuje více než 3500 hesel nejen z oblasti hardwaru a softwaru, ale i z řady oborů s výpočetní technikou souvisejících — matematiky, informatiky, telekomunikací, elektroniky, elektrotechniky. Autor nezapomněl ani na názvy důležitých institucí, jako např. ANSI, ISO nebo OECD. Struktura jednotlivých hesel je velmi přehledná: nejprve je uvedena vlastní zkratka, následuje její rozepsání v původním jazyce a nakonec překlad, případně i vysvětlení. Pokud se používá ve více významech, jsou uvedeny všechny varianty. Kniha by se měla stát užitečnou pomůckou pro všechny kategorie uživatelů počítačů a pomoci jim rychle se orientovat v textech zabývajících se výpočetní technikou.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Počítačové zkratky (kompletní kapesní průvodce). Přihlašte se a napište ho.

peří
12.09.2020

Praktický formát i rozsah. Podle roku vydání už je trochu starší, ale snad to nevadí. IT zkratky jsou věčný problém a v češtině zase tolik slovníků zkratek není.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Počítačové zkratky (kompletní kapesní průvodce) v seznamech

Autorovy knížky

Alexander Pilař
česká, 1963
1999  0%Počítačové zkratky (kompletní kapesní průvodce)