Písecká spojka Krále Šumavy přehled

Písecká spojka Krále Šumavy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406480/bmid_pisecka-spojka-krale-sumavy-YHS-406480.jpg 3 8 8

Skutečný příběh skupiny lidí z Písecka, Vimperska a Prachaticka, kteří v letech 1949-1951 spolupracovali s legendárním Králem Šumavy Josefem Hasilem. Zpracováno na základě autentických vzpomínek píseckého taxikáře, který Josefa Hasila vozil a dostupných archivních materiálů. Doplněno fotografickou přílohou.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Písecká spojka Krále Šumavy. Přihlašte se a napište ho.

Katka2382
30.11.2022 5 z 5

Pěkné ikdyž smutné čtení.
Smekám před všemi lidmi kteří neohnuli hřbet,ale bojovali i za cenu ztráty vlastní svobody či života.
Naše svoboda nebyla zadarmo,ale my na to bohužel často zapomínáme.

martinidd
15.08.2022 4 z 5

Velmi čtivá kniha, je vidět že vychází z historických pramenů. Spousta popisovaných událostí byla náznakově, či přímo už zmíněna v jiných knihách z tohoto období, tudíž působí velmi věrohodně. Bohužel některé pasáže jsou nejasné ohledně toho odkud pochází, tzn. chybí označení zdroje. Velmi dobře hodnotím to, že se autor pustil do zpracování tématu "pouhých pomocníků" tzv. Krále Šumavy.

Šumavák648
14.02.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Čtivé zobrazení doby na příběhu lidí, kteří spolupracovali s legendárním Králem Šumavy Josefem Hasilem. Autor musel nastudovat velké množství archivního materiálu a svědectví pamětníků. Z knihy vyplývá, že místa, o kterých psal, také navštívil. Kniha právem získala cenu literárního festivalu Šumava Litera 2018.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2018 - Cena Johanna Steinbrenera (Beletrie a poezie - 2.místo)

Kniha Písecká spojka Krále Šumavy v seznamech