Písání přehled

Písání https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259866/mid_pisani-Q6i-259866.jpg 4 89 89

Texty a ilustrace Johna Lennona vděčí za svou popularitu jménu svého autora. Písání (1964) i Španěla na vesnici (1965) napsal a vydal ještě v době první fáze "beatlemánie". Absurdní krátké texty a básničky jsou postaveny především na vynalézavé hře s jazykem (slovním významem a legračními novotvary) a popírání obvyklých forem, dějů a spádu příběhů, což však není v britské literární tradici nijak cizí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Písání. Přihlašte se a napište ho.

valda
26.05.2023 1 z 5

Tohle je velký textový freestyle. Řekl bych, že při psaní se docela hulilo. Nezávidím překladatelům. Na rovinu jsem vlastně hodně textů ani nepochopil, nebo ano, ale prostě tam žádný rozměr, kterého by se dalo chytit nebyl. Připomínalo mi to takové to dada, které produkujete s kamarády po osmém pivu, které vám přijde v tu chvíli strašně vtipné a zajímavé. Ale pokud byste si to nahráli a pustili střízliví, tak si řeknete, co to je za hovadinu. :-)

RoBertino27
31.03.2023 4 z 5

Byl to velmi rychle upadající obchod, který velmi rychle upadal... Ne, nebudu tesat Johnovy ptákoviny do kamene - s výjimkou několika ikonických hlášek, provázejících mě životem (kromě zmíněné i: " -kvákni se na něho," řekla matka s důrazem) - a vynášet je do oblak. Spíš si budu vážit, že i přes zjevný sarkasmus způsobený ztrátou matky ve velmi problematické době dokázal Lennon v sobě vydolovat určitou chlapeckou hravost. Jistě k vydání knížky přispěla i Beatlemánie, ale kolik podobných případů známe? Nechme se tedy unášet jeho vizí světa a bavme se - věřím, že mu o nic jiného nešlo.

Pítrs85
28.04.2022 3 z 5

Kdyby tuto útlou knížku nenapsal ten, kdo jí napsal, asi sotva bych si jí byť jen všiml. A byla by to škoda, Písání je totiž svým zvláštním způsobem děsně zábavná, hravá, střelená, ale přesto výborná (tak jako sám John Lennon v době, kdy Písání psal). Skvělé jsou i jeho animace. Četl jsem v českém překladu, který chválím, ale vím, že úplnému docenění by to chtělo originál.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Písání v seznamech

v Právě čtených1x