Petrolejový princ přehled

Petrolejový princ https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315952/petrolejovy-princ-dnD-315952.jpg 4 400 400

Román vypráví o boji Old Shatterhanda, jeho pokrevního bratra apačského náčelníka Vinnetoua a jejich přátel (zálesáci Sam Hawkens, Dick Stone a Willy Parker, Hobble Frank a Tetka Drollová) jednak proti zločinné bandě, přepadávající přistěhovalce, jednak proti podvodnému petrolejovému magnátovi, který chce prodat falešné petrolejové jezero.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Tranoscius

Der Oelprinz , 1893

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Petrolejový princ. Přihlašte se a napište ho.

LukasB.453
04.10.2023 4 z 5

ještě reakce na to obecné podivení, že skoro všichni bílí hrdinové jsou německého původu - to prosím pěkně není žádný nesmysl (tedy pomiňme, že pan autor sepsal svá dílka na předměstí drážďan podle map, encyklopedií a cestopisů z místní knihovny). v druhé třetině 19. století byla v evropě a zejména v německých státech skoková změna ekonomické úrovně (spuštěná snad zrušením poddanství), která se projevila omezením úmrtnosti a zejména kojenecké a dětské úmertnosti, a tedy obrovským populačním boomem, a hlavním pramenem vystěhovalectví do ameriky byly německy mluvící země. a tedy v té době osidlované americké státy byly plněny vystěhovalci z německa, a dnešní polulace některých amerických států je většinově německého původu, dokonce se tvrdí, že američanů německého původu je více než těch s britskými předky, a zábavné je, že v texasu je prý okolo pětiny populace se slovenskými kořeny.

vernem1850
25.08.2023 5 z 5

Další skvělá mayovka .

LukasB.453
12.07.2023 4 z 5

moje první májovka. čteno v osmi letech, a jak mě šokovalo, když se v půlce jako deus ex machina objevili vinďa s oldou - to bylo mé první setkání s touto dvojicí dětských hrdinů.

děj je samozřejmě přitažený za vlasy, nic s ničím nesedí ani místně ani časově, ale do starého opelichaného plyšáka, se kterým jsme jako děti usínali, se nekope.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Petrolejový princ v seznamech

v Právě čtených3x