Petrichor přehled

Petrichor
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309001/bmid_petrichor-Liw-309001.jpg 3 4 4

Téma je stará ako ľudstvo samo - láska a hneď za tým nevera... Hrdinovia románu sú strašne kladní a strašne mŕtvi. Veronika Šikulová hovorí o udalostiach, ktoré sa udiali pred rokmi, a do ktorých nechtiac ako dieťa nazrela a zasiahla, a to, čo sa stalo, sa pokúša dať do súvislostí. Malé dievča stratené vo svete dospelých, ktorému rozumie po svojom, alebo našťastie nerozumie... Až po rokoch, keď sú jej hrdinovia mŕtvi, s hrôzou sebe vlastnou zistí, že „vstúpila do deja" a ovplyvnila svoj aj ich životy. Napokon sa všetko zle skončí. Autorka miluje prirovnania. Rada rozpráva. A gól, uštedrený tentokrát do vlastnej bránky, zrovnoprávňuje s tými, ktoré dala súperovi. Gól je gól, a keď je gól dobrý, nevadí, že ho dala sama sebe. To platí v prenesenom slova zmysle aj o spôsobe jej prehovoru.... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (SK)

Petrichor , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Petrichor. Přihlašte se a napište ho.

parvitas
18.02.2022

Petrichor je vôňa po daždi, táto kniha je vôňou domova. Kaleidoskopické spomienky na detstvo, rodinu, priateľov, susedov... úplne ma to pohladilo. Toto chcem. Otvoriť knihu a ponoriť sa, nadýchnuť a cítiť život. Je to úprimné a preskakujúce zo spomienky na spomienku, zbieranie kvetov, písanie listov Veve, keď bude veľká, alebo vyberanie si medzi Nabokovom a Hemnigwayom, čítanie Stážaya, prechádzka po cintoríne s dvoma Ľubmi (Doborvodom aj Feldekom), spomienky z Pittsburgu a Modry, Dubovej a iných miest sa mi miešajú... Knihovníčka, plavkyňa, mama... zakaždým iná, je mi blízka i vzdialená a utvrdzuje ma, že si chcem prečítať aj jej dalšie knihy. Zatiaľ je to 2:1 - Petrichor a Medzerový plod boli wau, Tremolo Ostinato ma nechytilo, čo mi odporučíte ďalej?

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Petrichor v seznamech