Peter Pan přehled

Peter Pan https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75310/peter-pan-75310.jpg 4 8 8

Rozprávkový príbeh nás zavedie do Krajiny-Nekrajiny, kde žije odvážny Peter Pan, víla Cililing, nezbední Stratení chlapci, ktorým chýba mama. V rozprávkovom svete sa ocitne aj Wendy, dievča z normálneho sveta, so svojimi dvomi bratmi a zažijú tam množstvo dobrodružstiev. Spoznajú kapitána Háka, tikajúceho krokodíla, dobrotivého Vtáka-Nevtáka, či tlupu indiánov. Hoci mnohé situácie vyzerajú nebezpečne, dobro, priateľstvo a spravodlivosť zvíťazia. Ako v každej správnej rozprávke. Prerozprávala May Byronová.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Peter Pan and Wendy

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Peter Pan. Přihlašte se a napište ho.

zipporah
13.05.2014 4 z 5

Ako by som mohla hodnotit tuto knihu? Miestami by som dala pet hviezdiciek, miestami jednu, nepoznam postupy v detskej literature, po Petrovi Panovi som siahla, lebo som mala rozpozerany serial Skriatok, kde sa decka dostali k nemu a som si pomyslela, ze je to riadna hanba, neprecitat to. A veru je, lebo obsahovo je to unikatne dielo, na ktore by s adalo spravit hodny pocet eseji, a mozno sa k tomu dostanem. Aj mna uz nahana budik bez krokodila. Uplne ma fascinoval jeho citat: "Smrt je naramne velke dobrodruzstvo!" Emancipovane feministky by si tiez nasli svoj dovod, preco upalit tento pribeh. Nuz, radim vsetkym, ktori literaturu beru seriozne, maju ju radi a radi rozmyslaju, aby si Petra Pana precitali. Na ponaucenia je neskoro. Na zamyslenie sa, ako v praxi funguje detska mysel, nad jej mechanikou a nad zamermi autora nie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Peter Pan v seznamech

Autorovy knížky