Patty Diphusa, Venuše záchodků přehled

Patty Diphusa, Venuše záchodků https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302945/bmid_patty-diphusa-venuse-zachodku-X4f-302945.jpg 3 59 59

V osmdesátých letech vznikla v Madridu na stránkách časopisu La Luna postava Patty Diphusy, drsné, protřelé a zároveň i neobyčejně soucitné pornohvězdy a madridského sexuálního symbolu. V bizarních i všedních příhodách, které toto literární alter ego Pedra Almodóvara zažívá, Patty uspokojuje sexuální potřeby náhodně potkaných mužů a utěšuje jejich duše. Postavou Patty, Venuše záchodků vzdal Almodóvar s nostalgií hold mládí prožitému v Madridu, kde byl jeho jediným bohem Andy Warhol, jediným smyslem života zábava a jedinou zásadou bezstarostnost. Povídky, které publikoval tehdy ještě neznámý režisér v časopise La Luna, doplňuje ironicky míněný návod, jak se stát úspěšným režisérem. Jeho základní bod zní: „Na svůj první celovečerák si musíte vypůjčit peníze od kámošů."... celý text

Literatura světová Povídky Erotika
Vydáno: , Jota

Patty Diphusa y otros textos , 1991

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Patty Diphusa, Venuše záchodků. Přihlašte se a napište ho.

Radimka
16.08.2023 1 z 5

Jeden z mých oblíbených režisérů a taková blbá bláznivina. Ostatně dalo se to čekat, ale to co zkousne film, tak papír nedá. Tohle je přesně ten typ knížek, který nesnáším. Nikdy nepochopím, jestli je to tak intelektuální nebo tak blbý.

Renatka11
26.02.2023 4 z 5

Almodóvara miluju jako režiséra pro jeho osobitost a originalitu vyprávěných příběhů. Nejraději mám jeho filmy Na dno vášně, Vše o mé matce, Mluv s ní a Volver, které vznikaly v letech 1997 - 2006. A právě jeho filmy mě přivedly i k jeho nejoblíbenější ženské postavě, kterou napsal a která ožívala už v 80. letech ve sloupcích pro časopis La Luna
Na první pokus se mi Patty sice přečíst nepovedlo, ale teď, díky 13. bodu letošní výzvy a s pár lety odstupu, už ano a, přestože mám Almodóvara ráda trochu jinak, vlastně jsem se docela bavila a kromě ohromné spousty sexu tam našla i velkou dávku humoru. Každopádně s klidným svědomím mohu doporučit jen jeho filmy, Patty klidně vynechte. Třetí hvězdička je za prostřední část knihy Vycpávky, čtvrtá za můj obdiv k Almodóvarovu filmařskému umění.

KateTheBlogger
16.09.2022 3 z 5

Kniha, kterou jsem přečetla v rámci Knižního klubu a zcela se vymyká mému obvyklému žánru. Nicméně mě příjemně překvapila. Byla vtipná, absurdní a myslím si, že v dnešní hyperkorektní době by nemohla vyjít. Občas jsem byla dost ztracená v odkazech na jména slavných, protože mi absolutně nic neříkala a chyběl mi dobový kontext, proto průměrné hodnocení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Patty Diphusa, Venuše záchodků v seznamech