Paříž tě nikdy neopustí přehled

Paříž tě nikdy neopustí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466272/bmid_pariz-te-nikdy-neopusti-Kts-466272.jpg 4 44 44

Charlotte není oběť, ale bojovnice. Jak dlouho se ale ještě zvládne rvát, než jí dojdou síly? Píší se 50. léta 20. století a newyorský knižní průmysl není místo, ve kterém by měly ženy – jakkoliv výjimečné – na růžích ustláno. Charlotte tak musí každý den znovu a znovu čelit nemožným volbám a bojovat za svoji nezávislost. Do toho ji nepřestávají pronásledovat vzpomínky na válku. Během okupace Francie pracovala v pařížském knihkupectví a měla co dělat, aby se během temných let dokázala postarat nejen o sebe, ale především svou novorozenou dceru Vivi. Emigrace do New Yorku měla začít novou kapitolu jejího života. Místo toho se zdá, že pro ni válka nikdy neskončí. Paříž tě nikdy neopustí je strhující příběh o nezdolnosti, lásce, těžkých rozhodnutích a zjištění, že přežití nepřežitelného si vždy vybere svou daň.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Metafora

Paris Never Leaves You , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Paříž tě nikdy neopustí. Přihlašte se a napište ho.

Buchtičkajani
31.12.2022 4 z 5

Zase jiný pohled na válku. Nikdy člověk neví, co by udělal,aby zachránil sebe i své blízké. Těžké soudit, když jsem hrůzy války nezažila.

Fidibus
23.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Zdlouhavé, hlavní hrdinka hodně rozjímá a do toho vzpomíná na válečnou Paříž, na německého vojáka, přitom Žida, který je s malou dcerou zachránil tím, že je těsně na konci války odvezl do židovského lágru. Dostaly se díky tomu do Ameriky a ona stále cítí vinu. Do toho se ozývá dcera při hledání minulosti a onen německý voják jí napíše, aby vzápětí svůj život ukončil. Konečně se vzpamatuje a odjíždí do Paříže, a to i díky svému šéfovi (láska).
Námět originální, pohled na válku ze 2 stran, ale rezervy ve způsobu napsání.

Szilvia1
18.04.2022 2 z 5

Příběh nebyl nic moc,Charlotta se bála,že ji dostihne minulost,i když se nebála kvuli sobě,ale kvuli její dcerce.

Knižní novinky (43. týden)

18.10.2020

Kniha Paříž tě nikdy neopustí v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x