Pantáta Bezoušek přehled

Pantáta Bezoušek https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373491/pantata-bezousek-CR6-373491.jpg 4 79 79

Prosté vyprávění o bodrém venkovském dědečkovi, který při návštěvě v rodině svého syna v Praze poznává nejen krásy města, ale i rozdílný způsob života venkovských a velkoměstských lidí.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pantáta Bezoušek. Přihlašte se a napište ho.

petrnovic
23.05.2023 4 z 5

Příjemné čtení

jasnyj
29.03.2023 5 z 5

Moc milá knížka. Příjemné, pohodové čtení. Stále jsem měl před očima Lubomíra Lipského jako pantátu Bezouška, vtipného, bodrého tatíka s fajfčičkou, ačkoli jsem věděl, že ve filmu jej hraje Jaroslav Vojta (film jsem viděl až po přečtení, také příjemný a místy vtipně pojatý, byť se s románem místy mírně rozchází).

ZaS
05.07.2022 5 z 5

Další z perel české literatury, ke které mě osud klikatou cestou dovedl. Příběh chalupníka, který se vydal navštívit syna v Praze zaujme nejen pohodovými příběhy, ale ty kdo Prahu znají i popisy města z dob, kdy mezi Olšanským a Vinohradským hřbitovem byla jen pole.
Pro mě je kniha navíc vzpomínkou na doby, kdy k nám na návštěvu jezdil můj děda a kdy jsme společně podnikali vycházky, výlety a navštěvovali divadla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pantáta Bezoušek v seznamech

v dalších seznamech1x