Paměti Sansonů, pařížských mistrů popravčích přehled

Paměti Sansonů, pařížských mistrů popravčích https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415093/bmid_pameti-sansonu-6641cb823dbb4.png 4 130 130

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Paměti Sansonů, pařížských mistrů popravčích. Přihlašte se a napište ho.

WolfIssen
05.08.2023 5 z 5

I kat, neboli oficiálně řečeno, Mistr Popravčí, je jenom člověk. A že to nemusí být člověk, který se vyžívá v mučení a popravách všeho druhu, nám dokazuje Charles Henri Sanson v pamětech svých a svých předků. Po sedm generací měl rod Sansonů stejné povolání, ponejprve zděděné jakožto "věno", následně již děděno tradičně z otce na syna. Jde o knihu velice poutavou a to nejen z hlediska popisu katovského řemesla, ale především ve druhé polovině knihy líčením dějů a poprav během Velké Francouzské Revoluce. Pokud vás zajímá historie, tedy hlavně ta krvavá, budete nadšeni.

Zirvith
26.07.2022 3 z 5

Knihu jsem si koupila, protože mě tohle téma vždycky hrozně zajímalo. A to nejen kati, popravy a mučení, ale také francouzská historie a hlavně období VFR. Ovšem musím uznat, že kniha byla poněkud nudná a dost obtížně se četla. Proto mi zabralo asi pět měsíců, než jsem se dobrala konce. Ale období revoluce jsem si docela užila. Dozvěděla jsem se tam věci, které jsem ani netušila. Doteď jsem neměla představu, kolik desítek lidí bylo za den popraveno. A pak si někdo může stěžovat, že v mé povídce se lidi popravují jak na běžícím páse :)

Hypnos77
18.05.2021 3 z 5

Jak píší lidé níže, tak 1/3 knihy dobrá , ale s nástupem gilotiny začíná být kniha nudná.

Knižní novinky (1. - 15. 8.)

31.07.2013

Kniha Paměti Sansonů, pařížských mistrů popravčích v seznamech