Palomar přehled

Palomar https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390774/bmid_palomar-t98-390774.jpg 4 15 15

Calvinov pán Palomar sa sústredene pozerá okolo seba, zachytáva a bystro triedi výsledky svojich pozorovaní, prirodzene, v čase a priestore svojej vlastnej skúsenosti. Palomarove analyticky čisté úvahy akoby mapovali svet a jeho veci a dni najmä cez jemné vnímanie detailov a ich vzájomnej prepojenosti, pociťujúc ich ako zložité, dvôvtipné mechanizmy, ako precízne vymýšľané stavby.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Drewo a srd

Palomar , 1983

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Palomar. Přihlašte se a napište ho.

Adam84
03.09.2023 4 z 5

I v poslední své próze neopouští Calvino pole originálního experimentu a tvoří tuhle zajímavou, hybridní žánrovou formu, ve které ukazuje, jak je pro něj důležitý nejen pozorovatel světa a věci v něm pozorované, ale i následné porozumění pozorovaného.

A z toho co pan Palomar předkládá pro mne plyne, že právě jazyk a psané slovo, je to k čemu ono porozumění směřuje.

Jako už dříve, tak i teď se mi potvrdilo, že čas strávený v experimentech Itala Calvina, znamená čas investovat opravdu kvalitně.

los
13.04.2023 3 z 5

všímavý pan Palomar a zase jinak originální Calvinův experiment popisu v úplnosti nepopsatelného světa

ze závěru jsem si vzal poučení, že opakování v jejich jedinečnosti nelze znovu opakovat

DiskretniBarman
21.12.2022 3 z 5

Doufal jsem v podobný čtenářský zážitek jako u Neviditelných měst, ale Palomar je z dost jiného těsta - kde Neviditelná města okouzlovala poetikou a surreálnem popisů fiktivních měst, tam Palomar ubíjí a nudí (a někdy až irituje) tím, jak ad absurdum rozpitvává úvahy o různých víceméně všedních věcech.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Palomar v seznamech