Otvírání studánek a pověsti z Vysočiny přehled

Otvírání studánek a pověsti z Vysočiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335302/bmid_otvirani-studanek-a-povesti-z-vysoc-Rui-335302.JPG 4 1 1

Historie obřadu otvírání studánek na Vysočině a vzniku hudební skladby a básně Otvírání studánek Miroslava Bureše a Bohuslava Martinů. Tradice otvírání studánek pokračuje dodnes. Kniha je doplněna o dvacet málo známých pověstí z Vysočiny.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Otvírání studánek a pověsti z Vysočiny. Přihlašte se a napište ho.

Riccia
28.02.2017 4 z 5

Ideální knížka do Čtenářské výzvy 2017 do rubriky knížka, co má méně než 500 hodnocení. Nemá totiž žádné. Knížka je rozdělena do dvou částí. V první je popsán tradiční obřad otvírání studánek tady u nás na Vysočině i cesta, kterou se tato tradice zobrazila nejprve v básni Miroslava Bureše Otvírání studánek a následně i ve stejnojmenné kantátě Bohuslava Martinů. Tato část i 21 pověstí z kraje okolo Tří Studní se čte velice pěkně, když voní po dávných dobách. Báseň Miroslava Bureše skutečně hřeje po dušičce. Trošku nezáživnější je střed knihy, kde je popisováno prakticky chronologicky rok po roce, jak probíhaly slavnosti otvírání studánek od znovuobnovení této tradice v roce 1978. Knížku bych určitě doporučila všem, kteří se zajímají o staré tradice, mají rádi kraj Vysočiny, zajímá je hudba Bohuslava Martinů nebo si třeba rádi počtou ve starých pověstech.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Otvírání studánek a pověsti z Vysočiny v seznamech

Autorovy knížky