Otevření Dračí brány přehled

Otevření Dračí brány https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321112/bmid_otevreni-draci-brany-MYl-321112.jpg 5 4 4

Autorizovaná románová biografie současného čínského taoistického mistra. Wang Li-pching (*1949, Wang Liping) je Předavatelem 18. generace školy Dračí brána, taoismu Úplné reality, jež vytváří novou srozumitelnou formu taoismu, zahrnující i prvky buddhismu a konfucianismu. Jeho dva dlouhodobí žáci Chen Kaiguo a Zheng Shunchao zpracovali Wang Li-pchingův příběh v podobě autorizované románové biografie, čtivého a poutavého příběhu ze současné Číny, v němž se skrývá skutečný průběh předávání nauky esoterního taoismu. Představte si, že by za vámi ve třinácti letech přišli tři staří taoističtí mistři a uvedli vás do tajemství a praktik tradice esoterního poznání, která byla shromažďována a kultivována přes jedenáct staletí. Zní vám to jako pohádka? Přesně to se však v roce 1962 přihodilo Wang Li-pchingovi. Kniha vypráví podivuhodný příběh patnáctileté cesty tří mistrů a jejich učně. Zároveň dává nahlédnout do po staletí střeženého systému a praxe výuky Předavatelů taoistické školy Dračí brána, do tajů čínské zdravovědy, ale i pod roušku reality v období kulturní revoluce v Číně.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , DharmaGaia

Opening the Dragon Gate: The Making of a Modern Taoist Wizard , 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Otevření Dračí brány. Přihlašte se a napište ho.

Bambejsek
26.01.2020 5 z 5

Velice čtivá kniha, životopis taoistického mistra. Díky této knize zjistíte mnoho zajímavostí o taoismu.

Metroušek
28.02.2017 5 z 5

Bravo, DharmaGaio! Toto je jedna z mála celosvětově (tj. mimo čínštinu) dostupných knih, které popisují vzestup adepta taoistické vnitřní alchymie od počátku tréninku až na mistrovský stupeň, na kterém dochází k tomu, co z nedostatku poznání a správné praxe obvykle nazýváme zázraky. Není to příručka, je to životopis mistra, žijícího a praktikujícího v naší době. Jak už to u podobných knih (nejznámější a zároveň nejlepší jsou Jóganandova klasika a Svámí Rámova kniha Život s himalájskými mistry, a nejnovější jsou pokud vím o dvě třídy slabší knihy autora Srí M "Apprenticed to a Himalayan Master: A Yogi's Autobiography" a "Journey Continues: A Sequel To Apprenticed To A Himalayan Master", které nestojí za vaši pozornost) bývá, pro neznalé či začátečníky to vypadá jako báchorky, ale věřím, že čím pokročilejší adept na královské cestě, tím jasnější mu bude, že tak to opravdu chodí. Doporučuji porovnat s vynikajícím Životopisem jógina, který o své cestě napsal Jóganánda. Pokud se zajímáte o duchovní cestu, taoismus a taoistická vnitřní alchymie jsou jedny z nemnoha věci, které byste neměli přehlédnout. Není to kniha, podle které byste mohli praktikovat. Je to kniha, která ukazuje, co všechno je možné, a jak malou část všeho, co existuje, jsme si zvykli vnímat a snad i chápat. Podobné knihy nás učí poodhrnovat si klapky z očí. Tato kniha má větší cenu než stovky povrchních, rádoby duchovních a osvícených knih. Howgh.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Otevření Dračí brány v seznamech

v Právě čtených2x