Osudy humoristy Jaroslava Haška v říši carů a komisařů i doma v Čechách přehled

Osudy humoristy Jaroslava Haška v říši carů a komisařů i doma v Čechách https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69407/osudy-humoristy-jaroslava-haska-v-risi-caru-a-komisaru-i-doma-v-cechach-69407.jpg 4 2 2

Román-koláž Osudy humoristy Jaroslava Haška skládá příběh z korespondence a dokumentů, skutečných i fabulovaných, z motivů některých Haškových povídek a historek z Osudů dobrého vojáka Švejka, z dobových fotografií a kreseb Josefa Lady. Pavel Gan zachytil Haškův život od \"zasáhnutí pacifisty Haška do světové války\" v červnu 1914 a pobytu ve vojenském špitále v Českých Budějovicích, přes tragikomická dobrodružství v mnohonárodnostním revolučním Rusku, kde se svět politických intrik a vojenských bitev střetá s lidovými svátky a zvyky, s účinnými kouzly a čarováním. Příběh pokračuje Haškovým návratem do Prahy a \"dívčí válkou\" mezi jeho českou manželkou Jarmilou Mayerovou a mladinkou ruskou ženou Šurou. Vyprávění končí Haškovou smrtí v domku na Lipnici 3. ledna 1923 a spiritistickou seancí u jeho hrobu. Tehdy se však slavné pražské věštkyni nepodařilo přičarovat z onoho světa jediné Haškovo slovo. \"Naštěstí pro mě,\" píše Pavel Gan, \"učně čarodějů a čarodějnic, který se díky beletrizaci mohl vydat po stopách Haškových dobrodružství z Prahy až na druhý konec Eurasie...\"... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Osudy humoristy Jaroslava Haška v říši carů a komisařů i doma v Čechách. Přihlašte se a napište ho.

jprst
01.10.2021 3 z 5

O Haškově životě a tvorbě existuje značné množství historek ať již skutečných nebo vymyšlených (možná spíše notně zkreslených?), se kterými si autor docela slušně poradil a uspořádal je do zajímavého náhledu na Haškův život.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Osudy humoristy Jaroslava Haška v říši carů a komisařů i doma v Čechách v seznamech

Pavel Gan
česká, 1933
2003  70%Osudy humoristy Jaroslava Haška v říši carů a komisařů i doma v Čechách
1966  0%Černá jízda: balada o třech orlích perech