Ostrov Fulakona přehled

Ostrov Fulakona
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202335/ostrov-fulakona-202335.jpg 4 70 70

Uprostřed krvavého střetnutí Američanů a Japonců se odvíjí dramatický, téměř komorní příběh lidí, které nedobrovolně svede dohromady válka. Jakoby navzdory všudypřítomné smrti právě tady vzniká velká láska mezi japonským plukovníkem Hakanatem a krásnou domorodou dívkou Taluni a kněz, lékař Američan se dál jako v době míru obětavě snaží v misijní stanici zmírnit utrpení lidí postižených malomocenstvím. Válka však tvrdě zasáhne do jejich osudů...... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , BB art

The Hiroshima reef , 1967

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ostrov Fulakona. Přihlašte se a napište ho.

heavy66
26.11.2023 5 z 5

Doktor M'Glennon, americký lékař a misionář vede kolonii malomocných na ostrůvku ztraceném uprostřed Tichého oceánu. Do pozemského ráje přichází válka v podobě japonské okupační armády a doktor bude muset čelit situacím, na které nebyl v dosavadním životě zvyklý. Hlavní hrdina, křesťanský humanista, mi svým chováním a neochvějným morálním postojem připomíná doktora Galéna z Bílé nemoci. Ostrov Fulakona, spolu s romány Dvacet tisíc zlodějů a Veteráni patří mezi autorova vrcholná protiválečná díla.

plobpreis
26.03.2023 5 z 5

Poprvé jsem se s tématem 2. světové války v Tichomoří setkal v románu Antona Myrera Velká válka a také v literatuře faktu Miloše Hubáčka. Ostrov Fulakona je co do rozsahu útlá knížka. Z počátku něž se příběh rozběhl mi chvíli trvalo se na četbu soustředit. Příběh je postaven na interakci dvou protikladných postav amerického doktora M'Glennona starajího se o nemocnici a misii malomocných a velitele japonského okupačního vojska plukovníka Hakanate. Knihu jsem přečetl velmi rychle a příběh mě velmi zaujal. Závěr příběhu skončil s překvapením, ale obvyklá katarze se nedostavila. Přesto však knihu vřele doporučuji

denib
31.08.2022 2 z 5

Takové fajn téma a tak promarněná příležitost. Rozhodně zajímavý pohled na válku, především mě zaujalo, co se odehrávalo v japonském důstojníkovi. Jak skloubit určitou lidskost a běžné lidské "slabosti" s nucenou hrdostí velitele a očekávání okolí, jak se má takový japonský důstojník chovat. Ale nemůžu si pomoct, na té knize je něco špatně. Nedokážu říct co, ale za celou dobu jsem se pořádně nezačetla. I když je kniha krátká, vůbec neutíkala. A i když je téma zajímavé, čtení mě prostě nebavilo. Ale když vidím, jak knihu ostatní čtenáři dobře hodnotí, nemůžu vyloučit, že se ke mně kniha třeba prostě jen dostala ve špatnou dobu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ostrov Fulakona v seznamech

v dalších seznamech2x