Ona a Martinů přehled

Ona a Martinů https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326716/ona-a-martinu-SUA-326716.png 4 9 9

Životopisný román zachycuje osudy nadějné hudební skladatelky a dirigentky Vítězslavy Kaprálové, důvěrné přítelkyně, žačky a inspirátorky Bohuslava Martinů.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ona a Martinů. Přihlašte se a napište ho.

Alíša236
26.03.2021 3 z 5

Tak nějak mě vadí přílišného patosu, co v knize je a i nějaká neobjektivita se objeví. Také si nejsem zcela jista pro koho přesně je kniha určena, pro muzikology je málo podrobná a pro laiky může spousta věcí být nesrozumitelná. Četlo se dosti těžce. Na Muchu se teprve chystám, tak jsem dosti zvědavá na srovnání.

missbellatrixx
21.03.2021 5 z 5

Převelice příjemné čtení...Vitka byla prostě žena s velkým Ž..jinak se to říci nedá...

ditouche
05.01.2021 4 z 5

A já mám tento, poněkud jiný názor: taky jsem přečetla Podivné lásky a pokračovala Ona a Martinů. Zatímco v Láskách mi vadil očividný Muchův cíl prezentovat především sebe sama, u Uhra byla patrná snaha o objektivitu - o vykreslení Vitky jako okouzlující dívky, geniální skladatelky a dirigentky, sebevědomé ženy, to vše v kontextu místa a času. Citací z odborných muzikologických prací bylo právě tak akorát. Literární styl odpovídal době, kterou zaznamenával, a tak jsem velmi spokojenou čtenářkou. Jsem moc ráda, že jsem přečetla obě knihy, navíc scénář Vitka od Kateřiny Tučkové a dvakrát viděla divadelní představení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ona a Martinů v seznamech

Jindřich Uher