Muž pre Oklahomu přehled

Muž pre Oklahomu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290824/bmid_muz-pre-oklahomu-bmr-290824.jpg 4 61 61

Oklahoma série

O osudoch indiánskych kmeňov, ktorým bieli kolonisti vzali vlasť a vytlačili ich z pôvodných území, ste už čítali veľa pútavých kníh. Táto téma zaujala aj známeho českého spisovateľa Mirka Paška. Pre svoj najnovší román si vybral tragický príbeh hrdého a bojovného kmeňa Komančov a belošky Cynthie Parkerovej, siroty, ktorá vyrástla medzi indiánmi, osvojila si ich spôsob života a bola tam šťastná, kým sa znova nestretla s belochmi.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Muž pre Oklahomu. Přihlašte se a napište ho.

Jirka92333
25.10.2023 5 z 5

Velice hezký westernový román. Četlo se opravdu dobře.

DuncanIdaho
06.08.2023 5 z 5

Pěkné čtení. Děj není zbytečně vyhrocen. Škoda jen, že je osud Quanaha v knize jiný než ten reálný. Jen začátek knihy mi připadá dost zbytečný. To je ale jen jedno minus knihy.

Pavlaj
24.09.2022 4 z 5

Výborný dobrodružný román. Popisuje útlak indiánských kmenů v době cca 1840 – 1860. Jedna velká vada: zatímco skutečný osud Cynthie Parkerové byl plus minus podobný tomu v knížce, osud reálného Quanaha byl ve skutečnosti úplně jiný. Jako historicko – dobrodružný příběh se mi knížka líbila moc, jen tohle mi nesedlo. Stačilo, aby hlavní postavy, byť byly inspirované skutečnými lidmi, měly jiná jména a dala bych pět hvězd.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Muž pre Oklahomu v seznamech

v dalších seznamech3x