Odpusť mi přehled

Odpusť mi https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493525/bmid_odpust-mi-iLw-493525.jpg 3 7 7

„Když jsem tě spatřila, všechno zmizelo“, říká vypravěčka a hlavní hrdinka románu o začátku osudové lásky. Mladá učitelka ve školce a student filozofie spolu po krátkém seznámení začnou hned žít a vše směřuje k vytoužené svatbě, cestě kolem světa, dětem. Koncentrované a intimní vyprávění, které je zpovědí hrdinky, však postupně odhaluje vývoj nezdravého vztahu. Objevují se čím dál jasnější náznaky, že věci nejsou takové, jaké se zdají být, že dokonce ani jeden z nich není tím, kým se zdál být. Vyvstávají nepříjemné otázky – Co chceme o sobě i o tom druhém skutečně vědět? Za jakou cenu můžeme ještě toho druhého milovat, či spíš – jakou cenu jsme ochotní zaplatit? Kde jsou hranice mezi pravdou a lží a co se děje, když tyto hranice překročíme?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Unnskyld , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Odpusť mi. Přihlašte se a napište ho.

micha-ella
07.08.2022 3 z 5

Je to zvláštní příběh, neotřelý sloh, četla jsem s velkým zájmem, protože téměř celou knížku se k něčemu schyluje a autorka vás natahuje v napětí, co to bude. Nevynechávala jsem nic, i když mi hodně vadily popisy zraněných zvířat, ale nakonec jsem přece přeskočila dvě stránky - co se děje, když se člověk upíjí k smrti. To už bylo moc, i hodně stránek před tím bylo morbidních, divní, hodně divní lidé, příběh vlastně začíná až na straně 135 a to předtím je vygradovaná příprava. Katko, nečti to!

Rivalové, Jen čas ukáže a dalších 70 knižních tipů (15. týden)

10.04.2022

Kniha Odpusť mi v seznamech