Obuvníkova žena přehled

Obuvníkova žena
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232830/bmid_obuvnikova-zena-232830.jpg 4 383 383

Příběh dvou lidí, kteří si byli od první chvíle souzeni, začíná krátce po roce 1900 v italské Lombardii. Malý Ciro prakticky osiřel poté, co mu důlní neštěstí vzalo otce, matka se duševně zhroutila a spolu s bratrem Eduardem jej ponechala v péči řádových sester. Enza naopak žije uprostřed početné rodiny. Jejich cesty se krátce, ale osudově protnou nad hrobem Enziny sestřičky Stelly: zralejší Enza ihned tuší, že poznala toho pravého, a i lehkovážnější Ciro má od té chvíle Enzu zapsánu hluboko v srdci. Shodou nečekaných zvratů se ale jejich vztah rozvine až po mnoha letech a na druhé straně zeměkoule – znovu se potkávají až v New Yorku, kde se Ciro učí obuvníkem, a Enza se uchytí jako kostýmní švadlena v Metropolitní opeře... Opojné, pestré a romantické vyprávění je prodchnuto vším, co činí Itálii Itálií a co si utečenci z vlasti brali s sebou i do Nového světa: prostým labužnictvím i upřímnou zbožností, lehkovážným přátelstvím i hloubkou citu, řemeslnou dovedností i rodinnou láskou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Shoemaker´s Wife , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Obuvníkova žena. Přihlašte se a napište ho.

elipampeli
07.06.2024 5 z 5

Krásná kniha. Jedna z mála, které jsem četla víckrát a určitě se k ní budu vracet i dál. Úplně jsem z ní cítila atmosféru konkrétních míst nebo vůni italského jídla.

stajka
17.03.2024 2 z 5

Přečetla jsem knihu v rámci výzvy. Bohužel nesdílím nadšení s ostatními, pro mě se děj táhl, až konec byl zajímavější, ale pro změnu moc zhuštěný.

Silvisek
31.10.2023 3 z 5

Kniha mi prisla velmi smutna. Dalo by se rict, ze skoro furt jsem mela nakrajickunevim co na to rict jestli se mi libila nebo spise mi bylo z knihy skoro smutno

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Obuvníkova žena v seznamech

v Právě čtených5x