Nosorožec přehled

Nosorožec
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430128/nosorozecBaG0qN-zxC-.png 4 83 83

Město zaplavené nosorožci. To je téma hry významného klasika francouzského absurdního divadla. Pohled na městečko, kde se lidé proměňují v nosorožce, je varujícím metaforickým obrazem totalitní společnosti.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Národní divadlo (Praha)

Rhinocéros , 1959

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nosorožec. Přihlašte se a napište ho.

IHT
27.03.2024 5 z 5

trefne, nadcasove, spousta hlubokych myslenek. Moc zajimava agitacni argumentace, radu argumentu slychame i dnes kolem nas - "ale vsak je to jeho svobodna volba, nikomu tim neublizuje" mi prisla nejtrefnejsi.

v ramci stredoskolskych studii jsme rozebirali na hodinach, ale tehdy me to tedy skutecne neoslovilo

JP
15.07.2023 4 z 5

"...jančit kvůli několika lidem, co se rozhodli změnit kůži." Z prken absurdního divadla přímo do reality. V rámci aktuálního dění, v rámci dění, které provází lidskou rasu vlastně tisíce let, se paradoxně nic nemění. Mění se jen způsoby, jak k tomu lidi přimět, nebo jak je přimět přemýšlet. A na konci dne, kdo jediný stojí proti tomu všemu, než někdo obyčejný, nedochvilný násoska Bérenger, který začne být později tak trochu paranoidní, ale kdo má zároveň jasno. "Je třeba jít s dobou."

cirruska
15.01.2022 4 z 5

Je zřejmé co chtěl autor sdělit a před čím varovat. I v dnešní době má hra stále co říct a minimálně přiměje k zamyšlení. Dnes je spíše skloňována a se stádovitostí spojována ovce, ale já si ji ve svém osobním slovníku nahrazuji pojmem nosorožectví, kdy to pro mě má větší význam a vtip.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nosorožec v seznamech