Nosáčkove dobrodružstvá přehled

Nosáčkove dobrodružstvá https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340963/bmid_nosackove-dobrodruzstva-I4Q-340963.jpg 4 223 223

Dobrodružstvá dreveného panáčika, ktorý sa chcel stať živým chlapcom.

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Tranoscius

Le avventure di Pinocchio , 1883

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nosáčkove dobrodružstvá. Přihlašte se a napište ho.

los
15.03.2024 4 z 5

původní Collodiho Pinocchiova dobrodružství, tedy žádná zkrácená ani převyprávěná či jinak idealizovaná verze, jsou (pro konec 19. století) typický výchovný román (s pikareskními prvky) pro menší chlapce

nejen díky ilustracím Zmatlíkové ("moje" české vydání z 60. let) jsem si Pinocchia vždycky nějak propojoval s Aškenazyho Pitrýskem

mimochodem český překlad vyšel ještě před první světovou válkou pod názvem Oříškova dobrodružství a české překlady z doby druhé světové Pinocchia jmenují také jako Otesánek nebo Nosáček

...a ty upálené nohy hned na začátku jsou fakt na dnešní děti drsné

Dopietzsche
04.03.2024 2 z 5

Dostal jsem od mámy vydání s ilustracemi od H. Zmatlíkové a poznámkou "Tohle jsem jako malá nenáviděla". Tak jsem si to během dne přečetl a... No, upřímně se jí nedivím. Asi jsem syn své matky, lol

Booky84
06.01.2024 5 z 5

Moje první setkání s Pinocchiem, na které jsem se chystala už dlouhou dobu. V dětství jsem knihu nečetla a o to více jsem si její čtení nyní užívala. Kromě samotného příběhu jsou v knize i krásné ilustrace.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nosáčkove dobrodružstvá v seznamech

v Právě čtených4x