Nerovnováha a jiné povídky přehled

Nerovnováha a jiné povídky
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118741/nerovnovaha-a-jine-povidky-118741.jpg 3 10 10

Kniha těží z autorova neotřelého postřehu, z jeho jemné ironie, ze strhujícího rytmu vyprávění a z přesných dialogů. Vedle vysloveně humorných povídek se ovšem setkáme i s chmurně laděnými příběhy. Opravdu pozornému čtenáři neunikne, že i ty nejveselejší příběhy obsahují vedle inteligentní legrace i poněkud utajený smutek. A naopak: ani hluboké chmury nejsou v té knížce jen chmurami. Povídek (rozmanité délky) je třicet dva, tak jako zubů ve zdravém chrupu. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nerovnováha a jiné povídky. Přihlašte se a napište ho.

Terka_v25
27.11.2020 3 z 5

Kniha obsahuje krátké povídky. Náměty jsou různé, ale shrnula bych je pod běžné životní epizodky. Některé povídky se mi líbily, zejména ze začátku knihy, jiné už byly nudnější. Takže za mě spíš průměrné čtení.

daza.dt
03.08.2020 3 z 5

Různé povídky k zamyšlení - nejvíc se mi líbila hnedka ta první - až mrazivě pravdivá.

TheCiko5
06.04.2017 5 z 5

Nádherné malé texty, které mají sice málo slov, ale skrývají nepřeberné množství dějové barevnosti a ponoukají naší fantazii k dokreslení daných příběhů. Zároveň je autor velice "lidský". Nemilosrdná sebeironie, s jakou se ohání, není falešná a tudíž pro čtenáře nepříjemná. Naopak nasazuje do jeho hlavy správné množství hlodajících červíčků pochybností.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nerovnováha a jiné povídky v seznamech