Nedovol mi odejít přehled

Nedovol mi odejít https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37281/bmid_nedovol-mi-odejit-P39-37281.jpg 5 36 36

Román australské pokrokové spisovatelky světového rozhledu, která delší dobu žila i u nás, o něžné a věrné lásce dívky Jany a mladého muže Barta, kterou tragicky ukončí smrt...

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Mladá fronta

Say no to death , 1951

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nedovol mi odejít. Přihlašte se a napište ho.

Mahuleno
14.02.2020 4 z 5

Bart Templeton, příslušník australské okupační armády po válce nasazené v Japonsku, se při návratu domů setkává se svou někdejší láskou.
Bart, který se zpočátku jeví jako trochu lehkomyslný a cynický, se zásadně mění při zjištění, že jeho dívka Jana je velmi vážně nemocná. Stává se z něj zodpovědný muž, který obětuje vše pro uzdravení Jany. Autorka ukazuje, jak se vztah Barta a Jany upevňuje a prohlubuje právě společným zápasem o Janino uzdravení. Příběh částečně připomíná Remarqueovy Tři kamarády.
Kniha Dymphny Cusackové může být chápána jako kritika současného společenského systému, ve kterém se poskytování zdravotní péče odvíjí od movitosti pacienta.

Radka2564
01.02.2020

Knihu Nedaj ma smrti, jsem četla vlastně náhodou. Vzala jsem ji do ruky ve chvíli kdy jsem se dozvěděla, že moje maminka trpí rakavonou. Kniha mim pomáhala přijmout její nemoc právě tím jak byla psána.
Nic nepřibarvovala a nesnažila se vzbuzovat marné naděje

JurijMilkovic
08.01.2020 5 z 5

Hvězdy jsou poctivé, smutný příběh dobře napsaný. Čtenáře udržuje v tempu a nenechá moc odpočinout. Autor se u mě stáva zárukou kvality. Knihu všem doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nedovol mi odejít v seznamech

v dalších seznamech1x

australská literatura pro dívky tuberkulóza dívčí romány

Dymphna Cusack
australská, 1902 - 1981