Nedeľa radosti přehled

Nedeľa radosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527815/bmid_priestupny-rok-657392295e708.jpg 5 2 2

Nedeľa radosti je pravdepodobne najintímnejším textom zo všetkých doterajších próz Rastislava Puchalu. Na relatívne subtílnom príbehu, ktorého veľká časť sa odohráva v psychiatrickej klinike niekde v nemenovanom slovenskom meste, sa vysporadúva s témou utrpenia, jeho zmyslu a jeho miesta v živote človeka. Hlavný hrdina sa postupne stretáva so skutočnými, ale aj fantazmagorickými postavami, ktoré skrížili jeho životné cesty, alebo sa mu iba zazdali v ťaživých psychotických stavoch, a teraz ho vyzývajú na prehodnotenie jeho doterajšieho pohľadu na túto tému, ale aj na celý vlastný život a nastoľujú otázky viny a trestu, vyššej spravodlivosti a schopnosti človeka pochopiť zmysel toho všetkého v širokom kontexte presahujúcom jeho vlastnú životnú skúsenosť.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nedeľa radosti. Přihlašte se a napište ho.

martin_aston
13.12.2023 5 z 5

Fantastická kniha poviedok. Krásne opisy, zvukomalebná voľba slov (to musíte prečítať, naozaj krása), pútavé príbehy. Moja prvá kniha od autora, ale určite nie posledná :).

Knižní novinky do konce roku

10.12.2023

Kniha Nedeľa radosti v seznamech