Návrat starých bohů: Od falešného náboženství k modernímu pohanství přehled

nehodnoceno
Návrat starých bohů: Od falešného náboženství k modernímu pohanství
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538745/bmid_navrat-starych-bohu-od-falesneho-nabozenstvi-k-modernim.jpg 0 0 0

Magické rituály, různí bohové a bohyně, život v souladu s přírodou, ale i krvavé oběti a uctívání ďábla. Nejen to se člověku vybaví, když se řekne pohanství. Pro křesťany bylo po staletí předmětem teologických disputací a synonymem falešného náboženství. Od osvícenství je zdrojem romantických představ a inspirací pro okultní skupiny i evropská národní hnutí. Ve 20. století vzniká moderní pohanství – nové náboženství, které rekonstruuje předkřesťanské tradice. Nicméně mezi ním a oněmi tradicemi leží tisíciletá propast a naše poznání je limitované. Co znamená, když se dnes lidé k těmto tradicím vrací? A jak je obnovují? Kniha Pavla Horáka představuje první českou studii tematiky pohanství, kombinující historickou analýzu s terénním výzkumem mezi moderními pohany v několika evropských státech.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Návrat starých bohů: Od falešného náboženství k modernímu pohanství. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Návrat starých bohů: Od falešného náboženství k modernímu pohanství v seznamech