Napoleon a kozáci II. přehled

Napoleon a kozáci II. https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208419/bmid_napoleon-a-kozaci-ii-208419.JPG 5 3 3

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Napoleon a kozáci II.. Přihlašte se a napište ho.

braunerova
29.05.2021 5 z 5

Válečné události jsem ověřoval v knize Jiřího Kovaříka Napoleonova tažení a na žádné nesrovnalosti jsem nenarazil. Nečekejte ovšem žádnou objektivitu. Generál Krasnov byl ruský nacionalista a obraz jeho idealizovaných kozáků je někdy až úsměvný. Válečná střetnutí, ústup Napoleona od Moskvy nebo charakteristiky maršálů jsou ale popsané skvěle.

"Mimo bitvu není Saint-Cyr ničím. Odejde do svého pokoje, zavře se a hraje na housle. Je mu lhostejné, mají-li vojáci co jíst, jsou-li oblečeni a obuti. Pohlíží s revolučním hnusem na vojenské přehlídky. Ale u mapy, při řešení srážky a na bojišti je Saint-Cyr geniální."

"Armáda se už dala na pochod. Jen kolem na bílém sněhovém poli se válela jako černé nehybné snopy těla těch, kdo už nemohli jít, kdo přes noc zběhli od Velké armády na onen svět."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Napoleon a kozáci II. v seznamech