Nad ledem a Saharou přehled

Nad ledem a Saharou https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234179/bmid_nad-ledem-a-saharou-234179.jpg 4 19 19

Kniha vychází z deníka pilota KG 30 P. W. Stahla, vyzbrojené Junkersy Ju 88. Tento deník zpracovaný Manfredem Jägerem do podoby autobiografického románu popisuje osudy civilního zkušebního pilota povolaného během obsazování Polska do vojenské služby. Kniha přibližuje leteckou válku z pohled letců Luftwaffe účastnících se bombardovacích a speciálních akcí na všech evropských bojištích a nejen na nich.... celý text

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Mustang

Kampfflieger zwischen Eismmer und Sahara, In neinem Fall - Ju 88 , 1990

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nad ledem a Saharou. Přihlašte se a napište ho.

Tclaw
12.12.2021 4 z 5

Další kniha vycházející ze vzpomínek válečného pilota. Pokud se prokoušete přes první, vcelku monotónní, část (lety nad Anglii), pak se vám dostane více napínavých příhod, více popisů různorodých letů a trochu odlišného stylu - zřejmě díky autorovu vývoji v čase. Celkově je to ale rozhodně zajímavá knížka, která nabízí něco (pro mě) nového - příběh bombardovacího pilota. Doposud jsem měl v rukou spíše knihy o stíhacích letcích. Určitě si ale obohatím rozhled i o nějakou knihu našich "bombarďáků".

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nad ledem a Saharou v seznamech

v Právě čtených2x