Nacistova snoubenka přehled

Nacistova snoubenka
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515423/bmid_nacistova-snoubenka-FGS-515423.jpeg 4 114 114

Jaká byla láska tváří v tvář obrovské nenávisti, smrti a ponížení? Bylo správné se z ní těšit, zatímco tolik lidí přicházelo o život? Je konec srpna 1938. Hania Wolińska, polská studentka germanistiky, je společnicí bohaté německé hraběnky. Setkává se s vnukem své zaměstnavatelky, hrabětem Johannem von Richterem a začíná se mezi nimi rozvíjet vzájemná fascinace. Na rodinném sídle von Richterů v Mnichově se Polka setká tváří v tvář s nacistickým fanatismem, který se šíří Německem. Na pozadí nastupujícího nacismu a hrozící války v Evropě se Hania a Johann do sebe zamilují. Dívka jako snoubenka hraběte vstupuje do německých salonů a setkává se s nejvyššími představiteli Třetí říše. Zároveň je polskými úřady naverbována, aby jim předala Hitlerovy tajné plány pro Polsko a Evropu... A tak jsou najednou nuceni z opačných stran barikády svádět morální boj o lásku.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: ekniha , Kontrast

Narzeczona nazisty , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nacistova snoubenka. Přihlašte se a napište ho.

Lena79
02.05.2024 3 z 5

Romantický příběh o lásce dvou lidí. Kam ale příběh zasadit, aby to dostalo grády? Teď je v módě psát knihy z prostředí 2. světové války, tak to dáme tam. Alespoň takto na mě dílo působilo. Ona Polka, on Němec.
Johann takový neslaný, nemastný mladík. Ramínko na nacistickou uniformu. Myslím, že kdyby byl "svině", tak by kniha získala zcela jiný rozměr.

albert19
10.04.2024 4 z 5

Zpočátku jsem se ztratil v obsahu, pak už to bylo lepší, ale naplno mi to neuchvátilo. Vcelku dobré.

Ivetaa
07.04.2024 5 z 5

Zajímavý a čtivý příběh o mladých lidech, kterým nebylo přáno.

Smrtící volání, Varšavský sirotek a další knižní novinky (14. týden)

02.04.2023

...ze všeho nejvíc si chtěl užít čas s dívkou, jež mu šuměla v hlavě jako ta nejlepší vodka.

Kniha Nacistova snoubenka v seznamech

v Právě čtených3x