Muzikální Sherlock přehled

Muzikální Sherlock
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330523/bmid_muzikalni-sherlock-E43-330523.jpg 4 24 24

Humorné povídky založené na hypotéze, že Sherlock Holmes byl nejen detektiv, ale především houslový virtuóz. Jeho muzikantskou vášní ale trpí hlavně věrný společník Watson. Holmes má slavit jubileum stého vyřešeného případu, ale místo toho se věnuje mávání smyčcem, kalafuně a problémům se začínající pleší. Dr. Watson však má plán… Ilja Hurník líčí slavné detektivní duo s ironií, jemným inteligentním humorem a nádechem nostalgie.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Muzikální Sherlock. Přihlašte se a napište ho.

lucakuca
24.06.2021 2 z 5

No, jak to říct kulantně. Vše pochází z ničeho. :-) určitě za zmínku stojí rozbor pohádky O perníkové chaloupce v příběhu Odkaz kojné.
"Shrňme, kdo je z čeho podezřelý"
MUŽ:
Krádež sladkostí
Pokus o upečení stařenky
Snědení stařenky
STAŘENKA
Vykrmovaní za účelem upečení dětí.
"Je zřejmé, že nejlepší charakter má stará paní, tím spíš, že i to jediné podezření je pochybné."

ViBe
27.05.2019 5 z 5

Nemíním diskutovat o přesném zařazení knihy - zda jde o apokryf, pastiš nebo spíše v tomto případě fanfiction (domnívám se, že k napsání těchto svěžích povídek musí být autor fanouškem Sherlocka Holmese).
Pan Hurník nezapře citlivou duši muzikanta - jeho povídky jsou psány krásným jazykem, s velkou pokorou ukazují Mistra jako amatérského (v pravém slova smyslu) hudebníka, který touží po uznání i v tomto oboru (bohužel hudba je doktoru Watsonovi poněkud vzdálena).
Hluboce lidský je v tomto ohledu amulet, který chrání dobrého doktora před éa (přečtěte si a zjistěte sami, co to znamená).
Kéž bychom měli všichni takový amulet, který nás chrání před lidskými nedostatky ...

mikika
01.06.2017 4 z 5

literární lahůdka pro fajnšmekry!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Muzikální Sherlock v seznamech