Miesta v sieti přehled

Miesta v sieti https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73557/bmid_miesta-v-sieti-z3X-73557.jpg 4 17 17

V autobiograficky motivovanom románe Miesta v sieti sa Veronika Šikulová sústreďuje na osudy troch žien jednej rodiny, starej mamy Jolany, jej dcéry Alice a vnučky Verony, ktorá sa pohľadom na ich smutné, no statočné životy snaží vyrovnať so svojimi smútkami a zmätkami a nájsť vďaka nim svoje „miesto v sieťach" a rovnováhu v sebe. Jej rozprávanie sprítomňuje nielen farby, vône a chute, rôzne postavy a postavičky sveta, ktorý je dávno preč, ale hovorí aj o menších a väčších ľudských tragédiách aj zásahoch kolobehu dejín ako vojna alebo totalitná moc. Jej román vôbec nie je iba príbehom o dejinách s veľkým D a o ich zásahoch do každodenných ľudských životov, je to román, v ktorom sa čitateľovi spovedajú silné ženy, ktoré v momente, keď všetko strácajú a ostávajú na všetko samy, musia nájsť odvahu žiť ďalej a starať sa o svojich blízkych.... celý text

Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (SK)

Miesta v sieti , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Miesta v sieti. Přihlašte se a napište ho.

Vierka_kikanika
21.11.2018 4 z 5

Moja obľúbená autorka. So Šikulovou sa vraciam do detstva. Ľúbim jej spôsob písania. Jazyk raz poetický, inokedy tvrdý, neotesaný, až vulgárne autentický. Pretlak chutí, vôní a zvukov. Smutno-smiešne postavy, ktoré akoby plynule prechádzali z knihy do knihy. Veľa smútku, sĺz, ťažký kríž na ramenách, no na druhej strane maličké radosti obyčajného žitia, prchavé šťastie.

Spea
16.11.2016 3 z 5

Příběh tří žen z maďarsko-slovenské rodiny. Vyprávění babičky a matky bylo velmi autentické a čtivé, až jsem měla pocit, že přesně takhle se podávají příběhy v naší rodině. Bohužel však příběh představitelky nejmladší generace (mé vrstevnice) byl tak nesrozumitelný, že jsem ho musela přeskakovat.

bookcase
23.07.2015 4 z 5

Výpověď tří generací žen jednoho rodu o životě na Slovensku od dob první republiky po současnost. Líbilo se mi hodně, jen jsem přeskakovala vyprávění nejmladší hrdinky, které bylo podáno pro mě nečitelným způsobem.

Připravované knižní novinky (30. 3. - 5. 4.)

29.03.2015

Kniha Miesta v sieti v seznamech

v Právě čtených1x