Městečko na dlani přehled

Městečko na dlani
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321140/mestecko-na-dlani-qcX-321140.jpg 4 120 120

Rukapáň - "městečko na dlani" rozvíjí se před čtenářem v krátkých záběrech ze života rukapáňských občanů, starosty Fr. Buzka. městských radních, starých selských rodů, havířské čtvrti, vorařů až po obecního blázna Pudeše. Jasná, téměř legendární nit vyprávění se střídá se smutnou - výbuch na dole Anna Marie, smrt Fr. Buzka, tragický konec blázna Pudeše aj., avšak humorně opět nasazuje v episodkách o Matěji Řezáčovi, havíři, pytláku a nevídaném střelci a jasně vyznívá v idylce lásky dvou věrných milenců, Václava Tratince a chudé dřevařské dcerky Ančky Karasové. Jako těžký úder přeruší klidný život Rukapáně a zakončuje děj knihy r. 1914 - prohlášení války a první odvody... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Městečko na dlani. Přihlašte se a napište ho.

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Přečteno v rámci povinné četby. Dílko, na které se jen tak nezapomene. Za mně nostalgie.

jprst
27.12.2021 5 z 5

Jeden z příběhů, který se autorovi opravdu povedl, věkem stále nepostrádá čtivosti a jen dokazuje autorovy vypravěčské schopnosti.

georginaa
29.08.2021 5 z 5

Krásně popsaný příběh lidiček z malého městečka, kde se všichni znají, vidí si pomalu do talíře a vlastně bych řekla že je to taková malá drbárna. Moc pěkné provedení i filmu, který pobaví hlavně pamětníky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Městečko na dlani v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x