Měla jsem zemřít jako černá vdova přehled

Měla jsem zemřít jako černá vdova https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78019/bmid_mela-jsem-zemrit-jako-cerna-vdova-6603bc0d84aea.jpg 4 48 48

Podtitul: Příběh Raisy a jejích sester Román německé novinářky popisuje čečenské válečné poměry, osudy mnoha mladých žen, které jsou odhodlané jít bojovat za své mrtvé muže a bratry jako tzv. černé vdovy. Černé vdovy jsou však bohužel i ženy, které jejich rodina za peníze prodala teroristům. Nikomu na jejich životech nezáleží, ženy jsou izolovány v horách, takže se k nim nemůže dostat žádná nežádoucí informace. To je i případ dvou sester, které jako sebevražedné atentátnice i zemřou. V rodině zbývá ještě jedna sestra, která se však vzepře svému osudu. Autorka v závěru vysvětluje současnou čečenskou situaci, příběh, který v knize popisuje, je napsán podle skutečných událostí.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Ich sollte als Schwarze Witwe sterben , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Měla jsem zemřít jako černá vdova. Přihlašte se a napište ho.

GYROTOURBILLON
23.04.2021 4 z 5

Plně souhlasím s valentýna. Kniha se dobře čte, téma opravdu ožehavé.
S obavou dávám 4 * .

Babo
31.01.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila , protože to bylo téma, které hýbe současností i když se odehrává téměř před 20 lety. Jde o sledovaný teroristický útok v divadle v Moskvě . Autorka se snaží zachytit důvody a pocity žen, které se nechaly naverbovat jako černé vdovy .
Myslím,že se jí podailo napsat čtivý román, který jen dokazuje jak těžké je najít pravdu . Co bylo dřív : vejce nebo slepice ?
Na čí straně je větší vina ? Na straně Rusů nebo Čečenců ?
Prostě, doporučuji k přečtení .

PhoebePollard
30.12.2019 5 z 5

Úžasně poutavý příběh, děsivý svou pravdivostí a šokující vším ostatním. Napůl podle skutečné události, napůl smyšlený, ale stále zobrazující krutou realitu Čečenska i nekončící tvrdohlavost jeho dětí... V knize je velmi dobře zobrazen onen přerod mezi normálním člověkem a (ne)dobrovolným sebevražedným atentátníkem a také zoufalství lidí, kteří nemají naději na změnu. Drsné, přímé a ohromující.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Měla jsem zemřít jako černá vdova v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x