Marie Terezie: Miluj a panuj přehled

Marie Terezie: Miluj a panuj
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492418/bmid_marie-terezie-miluj-a-panuj-B3E-492418.jpg 4 102 102

Marie Terezie série

Kniha mapuje životní osudy Marie Terezie, jedné z nejvýznamnějších postav novodobé Evropy, jež po více než 40 let úspěšně vládla říši rozkládající se na území dnešních 12 evropských států. Příběh začíná v roce 1723 korunovací Karla VI. českým králem. Od této chvíle se rozvíjí láska mezi Marií Terezií a Štěpánem Lotrinským, kteří se navzdory politickým machinacím nakonec spojí v plodném manželském svazku, ze kterého vzejde 16 dětí. Kniha ovšem zachycuje i Mariino nastoupení vladařské cesty a spletité politické zákulisí na císařském dvoře. Souběžně s knihou vznikl dvoudílný televizní film.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Marie Terezie: Miluj a panuj. Přihlašte se a napište ho.

VendulaB
02.01.2023 5 z 5

Velmi čtivá a příjemná kniha, která doslova odpovídá nedávné televizní sérii. Postavy jsou vylíčeny neuvěřitelně živě a moderně a kniha se čte sama. Těším se na pokračování.

ropotamo
07.08.2022 3 z 5

Obyčejná oddechová. Myslela jsem, že kniha bude mít i něco více než bylo v sérii, kterou vysílala ČT. K mému překvapení však kniha byla naprosto totožná.

LiKa00
30.03.2022 5 z 5

Kniha velmi krásná, četla se úplně sama. Moc mě bavila, prožívala jsem vše, jako bych byla v samém dění té doby. Moc hezky napsaná, určitě si přečtu další díly.

Knižní novinky (20.11. - 3.12.)

21.11.2017

Kniha Marie Terezie: Miluj a panuj v seznamech