Malovaná muzika přehled

Malovaná muzika https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315796/bmid_malovana-muzika-Iny-315796.jpg 4 1 1

Básník František Novotný a malíř Karel Franta volně navazují na úspěšnou knihu Čertoviny. Tentokrát zvou melodickými verši a kouzelnými obrázky čtenáře do světa hudby. Hudební brány se otevírají… „Hudební nástroje kreslím rád. Poznával jsem je důvěrně od mládí, protože jsem vyrůstal v muzikantském prostředí. Nikdy jsem je neviděl jako pouhé předměty. Slyšel jsem je znít v tatínkových rukách na svatbách, tancovačkách, v průvodech, na pohřbech. Jsou to pro mne živé organismy plné vzpomínek a proto je kreslím někdy jako nevěsty, někdy jako maminky s děckem, ale také jako vdovy…“ Karel Franta.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malovaná muzika. Přihlašte se a napište ho.

milamarus
03.08.2021 4 z 5

Využít houslový klíč jako naušnici, klaviaturu jako náhrdelník a píšťaly s lesním rohem, okarínou a houslemi coby ozdoby do vlasů krásné dámy, to je malířský nápad, který se nevidí každý den. Už proto se nestydím napsat, že mě v téhle knížce "chytly" víc obrazy než verše. To jim jsem věnovala větší pozornost a víc času... // Na druhou stranu ale nebýt veršů, nedovzdělala bych se. A klidně bych si teď myslela, že ta krásná, usmívající se dáma je nějaká hraběnka nebo kdo, a že ta malá děravá věcička, kterou si dala spolu s ostatními do vlasů (a která se pak objevila ještě na několika dalších obrazech; i jako parádní botky posloužila), nemá ani jméno. // Děkuji oběma.

---------------------------------------------------
UKÁZKA:

Země, voda, vzduch

Můžeš jít po zemi když nohy neslouží
k nebesům vyletět když nemáš křídla
plavat si ve vodě když plavat neumíš
život je nádherná bublinka z mýdla

S vodou čas plyne a země tě kolébá
peříčko ve větru tou zemí točí
hraj si s tím peříčkem víc není potřeba
sladký čas věčnosti do tvých snů vkročí

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Malovaná muzika v seznamech