Malíř duší přehled

Malíř duší https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488572/bmid_malir-dusi-xL9-488572.png 3 19 19

Nejnovější Falconesův román je fascinující výpravou do Barcelony dvacátého století, do doby, kdy nejen v katalánské metropoli vládla secese a dala tam vzniknout tolika unikátním stavbám, které obdivujeme dodnes. Mladý nadějný tvůrce keramiky Dalmau Sala nás díky své práci nezavede jen do těchto úžasných budov, ale mnohem dál: do světa lidí, z jejichž potu a mnohdy i krve se tyto stavby rodily. Mezi dělníky, kteří dřou za nuznou mzdu a neustálými stávkami často marně bojují o pro nás dnes samozřejmá práva. Vypravíme se s ním do temného, bizarního světa šantánů mezi umělce, bohémy a ztroskotance, ale i do drsného prostředí dětí ulice. Malíř duší je silný příběh o lásce, vášni pro umění, sociální revoltě i pomstě.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Argo

El pintor de almas , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malíř duší. Přihlašte se a napište ho.

Petulečte
01.10.2022 4 z 5

Nejprve mi trvalo, než jsem se začetla a ponořila do příběhu. Nevzdala jsem to a nelituji. Někomu přílišný popis nevyhovuje, já jsem se ale díky tomu dokázala ocitnout přímo v ději knihy, procházela jsem s hrdiny městem a cítila se být součástí příběhu. Díky knize jsem si opět připomenula, jak je nutné respektovat vůli a rozhodnutí ostatních, i když nás bolí vidět je pak strádat či trpět.

libi22
30.08.2022 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila

Kanylka
28.02.2022 1 z 5

Od tohoto autora má první kniha. Tohle dílko nedoporučuji.

Knižní novinky (46. týden)

14.11.2021

Kniha Malíř duší v seznamech