Môj zelený pes: Príhovor za férový život s našimi štvornohými priateľmi přehled

Môj zelený pes: Príhovor za férový život s našimi štvornohými priateľmi https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521380/bmid_m-j-zeleny-pes-prihovor-za-ferovy-z-3zQ-521380.jpg 5 1 1

Kathrin Hartmannová prináša v tejto knihe poznatky, ktoré bežné knihy o psoch neponúkajú. Začína novými zisteniami o výžive a kriticky spochybňuje mýty, ako je napríklad strava BARF, namiesto ktorej navrhuje oveľa ekologickejšiu alternatívu. Pokračuje kritikou pochybných metód chovu a kon­čí otázkou, ako by sa mali psy vychovávať. Ako je známe, pes je potomkom vlka, ale to nemôže ospravedlniť bežné au­toritatívne výchovné metódy. Autorka do svojej pútavej a živo napísanej knihy zapracovala vlastné skúsenosti, zážitky zo psích výbehov, z výcviku, ale aj z ciest do Rumunska a Grécka, kde prišla na koreň biede mno­hých pouličných psov. Venuje sa zvieratám z množiarní a útulkov, ktoré si so sebou nesú mnohé traumy aj zdravotné problémy. Kniha rozpráva aj o tom, aký obohacujúci môže byť život so psom. A hľadá odpovede na otázky, ktoré si kladie čoraz viac majiteľov psov: Aké miesto v našej spoločnosti venujeme tvorovi, ktorý je našou spriaznenou dušou? Ako môže náš spoločný život so psami zlepšiť vzťah medzi ľuďmi a zvieratami? Čo sa môžeme naučiť od psov v súvislosti s dobrým sociálnym a solidárnym spolunažívaním? Inými slovami: ako sa dá so psom zachrániť svet?... celý text

Literatura světová Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Premedia

Mein grüner Hund: Plädoyer für ein faires Leben mit unseren Vierbeinern , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Môj zelený pes: Príhovor za férový život s našimi štvornohými priateľmi. Přihlašte se a napište ho.

Martinmmm
01.05.2024 5 z 5

Najprv na mňa kniha pôsobila trochu roztrieštene, jednotlivé kapitoly mali rôznorodé témy (a niektoré boli naozaj ťažké na prečítanie), avšak doslov to všetko krásne prepojil..

Brána pekel, Nelítostný princ a další knižní novinky (37. týden)

10.09.2023

Kniha Môj zelený pes: Príhovor za férový život s našimi štvornohými priateľmi v seznamech

psi psi - výchova a výcvik

Kathrin Hartmann
německá, 1972
2020  77%Zelené klamstvo: Záchrana sveta ako výnosný obchodný model
2023  100%Môj zelený pes: Príhovor za férový život s našimi štvornohými priateľmi