Lucy Crownová přehled

Lucy Crownová https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206658/bmid_lucy-crownova-206658.jpg 4 52 52

Crownovi jsou obyčejná americká rodina, která žije poklidným a obvyklým způsobem. Až do osudného léta, které změní všem jejím členům život. Lucy odjede se svým synem Tonym, který se vzpamatovává z těžkého revmatického onemocnění, na prázdniny k jezeru. Aby se Tony vrátil snadněji do běžného života, najmou pro něj rodiče společníka, vysokoškoláka Jeffa… A drama začíná, pak už nic není jako dřív. Lucy Crownová je jeden z nejpopulárnějších amerických románů poválečného období. Oživuje zajímavým způsobem starý oidipovský motiv v podmínkách moderní společnosti. Shaw je mistr dialogu a skvělý vypravěč, takže jde o dílo jak myšlenkově, tak formálně poutavé a atraktivní.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Naše vojsko

Lucy Crown , 1956

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lucy Crownová. Přihlašte se a napište ho.

SSTknihy
19.10.2023 5 z 5

Příběh obyčejné americké rodiny. Příběh jednoho letního odpoledne, kdy zdánlivě banální událost ve svém důsledku zničila hned několik životů. Příběh o lásce, nenávisti a špatných rozhodnutích. Výborná psychologická studie toho, jak jeden jediný okamžik či událost dokáže ovlivnit naše životy a jak náročná může být cesta k odpuštění a opětovnému nalezení sebe sama.

„Díváme-li se zpět do minulosti, rozeznáváme v čase chvíli, která byla rozhodující, v níž se změnila osnova našich životů, chvíli, ve které jsme se neodvolatelně dali novým směrem. Ta chvíle – to může být pouhá vteřina, ve které se otočí kolo, vymění pohled, vysloví věta – nebo to může být dlouhé odpoledne, týden, roční období, kdy je výsledek nerozhodný, kdy se kolo točí stokrát a kdy se na sebe vrší drobné příhody, kterým dovolíme, aby se staly.“

Hanka_Bohmova
09.08.2023 3 z 5

Bolavá knížka, konflikt vyhnaný na ostří nože. Lucy, Oliver i Tony do něj vstupují s obrovskými hendikepy, neznají sami sebe - u Tonyho vzhledem k věku zcela pochopitelně a je strašné, jak se na něj rodiče pokusí svalit tíhu rozhodnutí. Proto také svým jednáním nezískají, v co doufali. Uběhne tolik promarněných let a událostí, které nelze vrátit zpátky, než se konečně podaří přenastavit kurz.
Nemůžu Lucy hodnotit úplně negativně, pro mě vnitřní autonomie hodně znamená a z jejich pokroucených rodinných vztahů na mě šel až strach. Takže pro její chaotickou vzpouru mám pochopení. Ale když si představím, co mohlo být, kdyby byli schopni včas udělat obrat k něčemu konstruktivnímu...
3,5 hvězdičky

evineckY
27.03.2022 4 z 5

Velmi smutný psychologický román.
Jediná pomluva - ale chtěla ublížit nevinnému dítěti a
zničila život celé rodiny. Matka byla mladá, ale natolik hrdá a nezralá, že se před vlastním synem styděla a manželovi dala na výběr -manželka nebo syn !
Je mi z toho smutno.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lucy Crownová v seznamech

v Právě čtených2x