Lucie, postrach ulice přehled

Lucie, postrach ulice
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400695/lucie-postrach-ulice-641-400695.jpg 4 59 59

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lucie, postrach ulice. Přihlašte se a napište ho.

simca9342
23.03.2024 5 z 5

"Z pravěku"

Viděla jsem v dětství film, pak ho četla v knižní podobě.
Lucie je malá holka žijící s mamkou a taťkou v paneláku. Nastupuje do 1. třídy , měla by se těšit, ale pravdou je, že se ji mezi děti moc nechce. Nemá kamarády, cítí se sama , ostatní jí do party nechtěji vzít . Do doby než objeví kouzelnou formulku. Z ní se nevyklube nikdo jiný než dobře známé postavičky- Formeláci, Malej a Velkej, jak si je pojmenovala Lucka. Spolu jdou nejen do školy, ale povede se jim vylekat dědu, který má pocit, že trpí halucinacemi :)

Marthas
19.03.2024 3 z 5

(SPOILER) 3/5 Pro dyslektiky je to krapet horor, obzvlášť ty dvojí názvy kapitol. Jako malá jsem to právě proto odložila a nepřečtené vrátila na poličku. Ke knize jsem se vrátila až teď. I když film moc nemusím, tak je o něco lepší než kniha. Jinak jsem se ale parkrát i zasmála tomu, jak to dali formeláci Hamalovi sežrat i za Lucku. Mít takové kamarády by se mi v dětství hodilo taky.

Ayna
09.03.2024 3 z 5

Nevím, jestli byla dřív kniha nebo film, působí to ale tak, jako když je kniha napsaná podle filmu (pak ale nechápu ty změny oproti předloze). Prostě jsou to hlavně dialogy z filmu s nějakým ne moc propracovaným textem navíc. Jak je v podobných případech obvyklé, na začátku se ještě autor snažil vymýšlet tu "vatu" navíc, ke konci to už upadá a jsou tam hlavně jen ty dialogy. Když člověk zná
dobře film, tak se to dá, pěkně si to osvěží, ale číst to bez znalosti filmu by byl asi nic moc zážitek.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lucie, postrach ulice v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech5x