Lovci kožišin přehled

Lovci kožišin https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122750/lovci-kozisin-122750.jpg 5 28 28

Jejich osudy a dobrodružství v severní Kanadě. Příběh mladého Nora, lovce kožešin v severní Kanadě, na začátku 20. století.... který žije se svým psím spřežením, pár bělochy a místními Indiány v krásné kanadské přírodě.

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Orbis

Pelsjegerliv blandt Nord-Kanadas Indianere , 1940

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lovci kožišin. Přihlašte se a napište ho.

changaj
19.02.2023 5 z 5

Nenápadný poklad. Ingstad se ve 30.tých letech vzdal advokátské praxe v Norsku a na několik let zmizel na severu Kanady, aby lovil kožešinovou zvěř. Když bylo třeba, postavil chatu, vor nebo most, zabíjel soby a vlky (ale zželelo se mu medvíďat). Se psím spřežením procestoval tundru i lesy, sám, s bílými druhy i s Indiány. Knížka je plná krásných, krutých i humorných momentů. Neskutečný zážitek asi musel absolvovat, když v naprosté pustině s vábničkou na losy přivábil namísto zvířete Indiána s vábničkou na losy, nebo když po putování divočinou narazil na indiánskou vesnici plnou nadržených žen a dívek, protože muži byli už dlouho na lovu... Neuvěřitelné historky doprovází přímo fotografiemi z míst činu, takže číst knížku je opravdu silný zážitek.

Šajler
03.02.2021 5 z 5

Do děje jsem se vžila hned. Lovci, kteří nikdy nevěděli co je přesně čeká a stejně se vydávali do zasněžené krajiny.

tektit
20.12.2020 5 z 5

Vydat se na sever ameriky, jít ve stopách lovců a mít hlavu čistou. Krásně napsaná kniha, kterou vřele doporučuji, každému kdo dokáže vnímat dobrodružstvi v přírodě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lovci kožišin v seznamech

v Právě čtených2x