Slepé oko přehled

Slepé oko
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197216/bmid_slepe-oko-197216.jpg 4 86 86

Logan McRae série

< 5. díl

Nemůžeš být očitý svědek, když ti vydloubnu oči… Někdo pase po rozrůstající se polské populaci v Aberdeenu. Zločin vypadá pokaždé stejně: takřka mrtví muži zanechaní na opuštěných místech s vydloubnutýma očima a vypálenými očními důlky. A výhružné dopisy přicházející na policejní ústředí jasně říkají, že budou následovat další. Vyšetřování vede sarkastický detektiv šéfinspektor Finnie, který je rozhodnutý udělat seržantu Loganovi McRaeovi ze života peklo. S oběťmi, které se bojí promluvit, a jediným svědkem, jímž je pedofil na útěku, je grampianská policie brzy v koncích. Útoky jsou brutální, dochází k nim opakovaně a Logan se bude muset brzy rozhodnout, jak moc je připraven porušit předpisy, aby dospěl k nějakému výsledku. Žulové město stojí na pokraji války gangů, vyšetřovací tým pronásledují obvinění z korupce a hrozí, že Finnieho křížová výprava upoutá na Logana pozornost jednoho z nejproslulejších bossů aberdeenského podsvětí. Takhle poklidné léto rozhodně nevypadá…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , BB art

Blind Eye , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slepé oko. Přihlašte se a napište ho.

IHT
13.03.2024 5 z 5

Mily Stuarte,
kdybych mel srovnat prvni a tento paty dil Vasi serie, musel bych vyjadrit pochybnosti, zda je napsala stejna osoba. Prinejlepsim bych rekl, ze behem toho psani jste zjistil, ze Vas klasicke zanrove krimi vlastne nebavi, ze jste si to vyzkousel a postupne jste spise zacal inklinovat ke komedii. Jak jinak popsat nektere pomerne zbytne postavy, nez jako charaktery, ktere umozni si ponekud zasaskovat, zasmat se, snizit tepovou frekvenci...
Tento odklon od zanrove skatulky je tak vyznamny, ze presun mimo Skotsko byl pro me uplnym sokem - najednou tolik napeti a tolik vypjatych a dramatickych scen! Uf!

Nevim, co s Vami je, chlape, ale Varsavu i Krakov jsem nekolikrat navstivil a nechapu, jak jste do nich dokazal nacpat tak hnusnou a ponurou atmosferu. Zacinam tusit, ze s Aberdeenem to nebude tak zle ;) Kazdopadne ocenuji, ze zminky o pocasi uz Vas prestaly bavit (po precteni predmluvy jsem se obaval, ze jich bude vice)!

konicekbily
10.09.2023 4 z 5

Postavy nalézající se v extrémně vypjatých situací, proplétající se šedým prostředím skotských předměstí, neutěšená situace mezi imigranty a zločineckým podsvětím, tápající policie a vše proložené černým humorem - tak bych stručně charakterizoval poslední díl této řady, který je u nás k dostání.

Finn69
03.10.2022 4 z 5

MacBride opět pořádně přitlačil na pilu, a přestože se tentokrát ocitneme v letním, sluncem zalitém Aberdeenu, je to zatím to nejtemnější, co jsem od něj četl. Kladnou postavu aby člověk pohledal, a v té špíně všude kolem se pořádně zmáchá i Logan. Ale jako v celé sérii, od depresí nás uchrání všudypřítomný černý humor, D.I. Steelová a konstábl Rennie. Trošku mi chyběl inspektor Inch se svým pytlíky gumových medvídků a šumivých kokakol, ale ten to ošklivě schytal už v minulém díle a obávám se, že už se nepotkáme.
Je to pořád fajn, a stejně jako všichni ostatní, nechápu proč nejsou přeložené i další díly téhle série. Ach jo, zase se asi budu muset mořit s originálem, a to zbývá jedenáct dílů :(

Knižní novinky (16. - 23. 11.)

16.11.2013

Kniha Slepé oko v seznamech