Listy Nanukovi přehled

Listy Nanukovi https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422838/bmid_listy-nanukovi-U1z-422838.jpg 4 2 2

Listy Nanukovi sú exkurziou do človečích dejín. Kniha prináša dvadsaťštyri listov, ktoré v rokoch 2010 až 2019 písal otec svojmu malému synovi, aby tak zaznamenal dobu, v ktorej chlapec vyrastal. Nie je to však žiadna reality show a ani veľmi veselé čítanie, rozprávanie je však autentické a pravdivé – a to občas bolí. Je to dokument a diagnóza našich mnohých zlyhaní. Len pri správnej diagnóze je totiž možné navrhnúť správnu terapiu. Ambíciou knihy je dať nádej a podporiť veľké vzopätie nás, dospelých, za záchranu všetkých Nanukov a ich generácie. Slová nás však nezachránia, treba prejsť k činom. Sú to najmä mladí ľudia, ktorí sa hlásia o svoje práva. Nehádžme im polená pod nohy, ale pomôžme im napraviť čo sa dá.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Listy Nanukovi. Přihlašte se a napište ho.

whack
18.01.2020 4 z 5

Obsah je poskladaný z listov, ktoré písal otec svojmu synovi, v ktorých rekapituluje svet človeka, udalosti a štatistiky posledných zopár desaťročí, ale najmä obdobie 2011-2019. Spomína klimatickú zmenu, vojny, fake newsy, potopy, žlté vesty, popieračov klimatickej zmeny, Trumpa a iné katastrofy, no nepochopiteľne nespomína priemysel živočíšnej výroby a preľudnenie. Nie je to beletria, nemá to príbeh, ale nie je to ani náučná literatúra. Forma listov, ktorou je kniha písaná, niekomu sadne, niekomu nie. Podľa mňa je to zaujímavý nápad.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Listy Nanukovi v seznamech

v dalších seznamech1x