Leonardo da Vinci - Záhady a rébusy přehled

Leonardo da Vinci - Záhady a rébusy
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513242/bmid_leonardo-da-vinci-zahady-a-rebusy-IXX-513242.jpg 4 2 2

Plodná myseľ Leonarda da Vinci – umelca, konštruktéra, vynálezcu, anatóma, geológa a kartografa – dala svetu nesmierne veľa. Nielenže vytvoril také množstvo náčrtov a plánov objektov, že sa ich ani stáročia po jeho smrti nepodarilo skompletizovať, ale jeho vedecký prístup k výskumu predbehol dobu. Túto knihu inšpirovali stovky Leonardových obrazov, náčrtov, schém a spisov, ktoré ponúkajú viac než záhady a problémy na riešenie. No svoje si prídu začiatočníci, mierne pokročilí, pokročilí aj majstri a všetci si svoju šikovnosť môžu overiť v odpovedia a vo vysvetleniach na konci knihy. Rébusy, hádanky, kódy a iné hlavolamy dopĺňajú krásne kresby, náčrty, maľby a schémy inšpirované samotným majstrom.... celý text

Literatura naučná Hobby
Vydáno: , Ikar (SK)

The Leonardo da Vinci Puzzle Codex , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Leonardo da Vinci - Záhady a rébusy. Přihlašte se a napište ho.

cori
16.05.2019 3 z 5

Kniha je rozdělena podle obtížnosti do 4 oddílů: úkoly pro novice (34), učedníky (34), tovaryše (33) a mistry (35).
Úkoly jsou matematické i logické (doplň chybějící symbol, číselnou řadu, ...) i postřehové (najdi chybějící výřez z Leonardova obrazu). Nechybí ani sudoku (Leonardo-ku 12x).
Na ukrácení dlouhé chvíle ideální.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Leonardo da Vinci - Záhady a rébusy v seznamech