Krvavá cesta na smrt přehled

Krvavá cesta na smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104000/bmid_krvava-cesta-na-smrt-S2P-104000.jpg 4 86 86

Legie prokletých série

V roce 1944 hrdinové románu již vědí, že válku, do níž je nahnali, nevyhrají. Zbývá jim jen pokusit se nějak přežít. V drsných podmínkách Balkánu, kde kromě nehostinné přírody usilují o jejich životy i partyzáni. Mezi jejich nepřátele však patří také velitelé, včetně nejvyššího, šíleného Adolfa Hitlera, jeho přisluhovači v uniformách SS či pláštích gestapa, ale často i muži v týchž polních blůzách, s nimiž se večer bratřili v alkoholickém opojení. Muži z Dědkovy čety se naučili spoléhat jen na svůj samopal, bajonet a instinkt zabijáka. A tak chlast, cigarety, kus žvance, ten nejšpinavější sex - to jsou touhy, které jim zbyly. 2. vydání... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , Baronet

The Bloody Road to Death , 1977

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krvavá cesta na smrt. Přihlašte se a napište ho.

luke442
20.07.2023 5 z 5

Výborná Hasselovka. Tuto bych zařadil k těm lepším. Velice mě pobavil Portův zablešenej kožich a anglický čaj. Skvělá byla napínavá až hororová scéna ze zákopové hlídky. Takových v ostatních knihách moc není.

Kdo už pár Hasselovek prečetl tak mu musí být jasné že to není reálné, aby naše skupinka prošla všemi frontami evropy, kde se dějiny často překrývají. Je to prostě oddechová beletrie založená na reálných událostech z války, možná něco na základě vyprávění ostatních vojáků z různých front které autor sbíral po válce, možná v zajetí.

I tak to stojí, jako všechny ostatní autorovy knihy, za přečtení.

technik1965
17.04.2023 2 z 5

Na pobavenie, super

VladIV
05.06.2022

Ten člověk kecá ! Žádné kaktusy apod. v thráckých horách nejsou ! Puška AK je z roku 1947 , tudíž nemohl s ní být vyzrojen nikdo za II. svět. války !
Vypovídací hodnota 0 !

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Krvavá cesta na smrt v seznamech

v Právě čtených1x